همشهری آنلاین: وزیر دفاع گفت: همکاری‌های دفاعی و امنیتی در تحکیم صلح، ثبات و امنیت منطقه و جهان مؤثر است.

به گزارش اداره‌کل تبلیغات دفاعی وزارت دفاع، سردار حسین دهقان وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در دومین روز سفر خود به جمهوری ترکمنستان با قربان قلی بَردی محمداف رئیس‌جمهور این کشور دیدار و پیرامون مسائل دوجانبه، منطقه‌ای و بین‌المللی گفت‌وگو کرد.

در این دیدار رئیس‌جمهور ترکمنستان با اشاره به ملاقات و مذاکره اخیر خود با جناب آقای حسن روحانی رئیس‌جمهور اسلامی ایران در حاشیه اجلاس شانگهای، بر توسعه همکاری‌های دفاعی دو کشور تأکید کرد.

قربان قلی بَردی محمداف، با استقبال از پیشرفت‌های ایران در همه زمینه‌ها به ویژه حوزه فناوری‌های دفاعی و خدمات مهندسی، اظهار امیدواری کرد: روابط تهران - عشق آباد در همه عرصه‌هاگسترش یابد.

در این دیدار، سردار دهقان با ابلاغ سلام‌های گرم و صمیمانه رئیس‌جمهور اسلامی ایران به رئیس‌جمهور ترکمنستان، آمادگی جمهوری اسلامی ایران را برای همکاری در همه زمینه‌ها از جمله همکاری‌های دفاعی و امنیتی اعلام کرد.

وزیر دفاع کشورمان با ارائه گزارشی از مذاکرات خود با وزیر دفاع ترکمنستان و با اشاره به شرایط منطقه‌ای و جهانی، همکاری‌های دفاعی و امنیتی را در تحکیم صلح، ثبات و امنیت منطقه و جهان مؤثر دانست.

سردار دهقان از تروریسم و موادمخدر به عنوان دو عامل ناامنی در منطقه یاد کرد و افزود: جمهوری اسلامی ایران با توجه به تجارب طولانی در مبارزه با این پدیده‌های شوم، آمادگی دارد ضمن انتقال تجارب خود، با همسایگان در این زمینه‌ها همکاری کند.

کد خبر 272145

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار