همشهری آنلاین: همزمان با انجام عملیات ضد تروریستی در استان دیاله عراق، نیروهای القاعده در این استان رژه نظامی انجام دادند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه افزون بر 250 عضور القاعده امروز (30 تیر) در حالی که پلاکاردهایی در حمایت از القاعده در دست داشتند با سلاح‌های خود رژه رفتند.

این حادثه در حالی اتفاق می‌افتد که نیروهای آمریکایی با همراهی ارتش عراق در این استان عملیات "تیر شکافنده" را برگزار می‌کنند.
 
ارتش المهدی و سازمان بدر در فهرست سازمانهای تروریستی آمریکا

یک منبع نزدیک به نیروهای آمریکایی گفت، ارتش المهدی و سازمان بدر عراق را در فهرست سازمانهای تروریستی قرار می‌دهد. 
   
به گزارش فارس، منبع مذکور به خبرنگار رادیو "سوا" در کوت فاش کرد، دولت آمریکا تصمیم دارد ارتش المهدی وابسته به مقتدا صدر و سازمان بدر وابسته به مجلس اعلای اسلامی عراق به ریاست سید عبدالعزیز حکیم را در لیست سازمان‌های تروریستی قرار دهد.
این منبع افزود: نیروهای آمریکایی ارتش المهدی و سازمان بدر را دو سازمان تروریستی می‌دانند.

در همین ارتباط، سرهنگ آمریکایی "پیتر بیکر" فرمانده نیروهای چند ملیتی در کوت از تائید یا تکذیب این خبر خودداری کرد.

وی افزود: معتقد است فعالیت سپاه المهدی خود بیانگر و گویای ماهیت این گروه است آنها نیروهای ائتلاف و مردم عراق را هدف قرار می‌دهند مردم عراق درباره آنها و فعالیتشان سخن می‌گویند مردم عراق می‌گویند که این گروه‌های خشونت طلب ارتباطی با منافع مردم عراق ندارند.

وی سپاه المهدی را ترکیبی از قانون‌شکنان و کسانی دانست که درصدد سیطره بر عراقند و اندیشه‌های خاصی دارند.

وی خاطرنشان کرد،این افراد غیرسازمان یافته‌اند و تشکیلات ندارند و تنها تفاوت ما با آنها این است بر خلاف آنها که سازمان یافته نیستند ما برای سازندگی و فعالیت غیرنظامی آمده‌ایم.

ترور نماینده‌ آیت‌الله سیستانی در نجف

یک مقام مسئول دفتر آیت‌الله سیستانی از ترور مسوول امور حقوقی این دفتر در نجف خبر داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) این مقام مسئول در دفتر آیت‌الله سید علی سیستانی، مرجع عالیقدر شیعه به خبرگزاری اصوات العراق گفت که شیخ عبدالله فلک، یکی از دستیاران آیت‌الله سیستانی که مسوولیت امور حقوقی دفتر ایشان را برعهده داشت، عصر جمعه به ضرب چاقو در دفترش در نجف ترور شد.

براساس این گزارش پلیس عراق جسد وی را ساعاتی پس از ترورش کشف کرد.

خبرگزاری کویت نیز گزارش داد که فلک نماینده‌ آیت‌الله سیستانی در شهر بصره و چند تن از شهرهای جنوبی عراق نیز بود.

کد خبر 27070

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار