همشهری آنلاین: نشست مشترک فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء ارتش و رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور برگزار شد.

فرزاد اسماعیلی

به گزارش واحد مرکزی خبر؛ پس از پایان این نشست امیر سرتیپ فرزاد اسماعیلی فرمانده قرارگاه خاتم الانبیاء ارتش در جمع خبرنگاران با بیان این که امروز یکی از روزهای پرافتخار ایران اسلامی است، گفت: این نشست مشترک بسیار مهم ،‌ دفاع همه جانبه ای از ایران اسلامی را رقم خواهد زد.

وی افزود: تعامل میان پدافند عامل و غیرعامل از گذشته بوده است و این همکاری با هم عجین شده و دفاعی منسجم را به وجود آورده است و امروز به این نتیجه رسیده ایم که پدافند عامل نیازمند تمام عناصر پدافند غیرعامل است.

امیر اسماعیلی احداث مراکز حساس و حیاتی و بالا بردن سطح آموزش و پژوهش و مردمی کردن دفاع را از وظایف پدافند غیرعامل خواند و گفت: در یک همکاری نزدیک پدافند غیرعامل این ویژگی ها را باید در اختیار پدافند عامل قرار دهد تا در کنار هم به دفاع از کشور بپردازند.

فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا ارتش، پدافند غیرعامل را عنصری منسجم و مهم برای پدافند عامل خواند و گفت: به همین صورت پدافند عامل نیز مکمل پدافند غیرعامل در کشور است.

وی با اشاره به فرموده مقام معظم رهبری که باید طرح های پدافند عامل و غیرعامل تأثیرات متقابل بر روی هم داشته باشد، گفت: پدافند غیرعامل بدون پدافند عامل دفاعی منفعل ، بدون پایداری و دست بسته را تشکیل می دهد و پدافند عامل بدون پدافند غیرعامل نیز دفاعی با ریسک بالا و نزدیک به خطر و صد در صد پرهزینه را در پی خواهد داشت.

امیر سرتیپ اسماعیلی تاکید کرد: این دو پدافند زمانی که با یکدیگر عجین شوند در صحنه کارزار از بسیاری مسائل پیشگیری خواهند کرد و دفاعی کم هزینه با بازدارندگی بالا را به ارمغان خواهند آورد.

وی گفت: این نوید را به ملت ایران می دهیم که برکات روزافزون این نشست مشترک و امضاء تفاهم نامه میان قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء ارتش و سازمان پدافند غیرعامل کشور را در دفاع عامل و غیرعامل در کشور خواهند دید.

امیر اسماعیلی تصریح کرد: امروز پدافند هوایی خط مقدم نبردهای هوایی است و پدافند غیرعامل باید مانند شعله ای برخیزد و نتیجه انسجام این دو پدافند ناکامی دشمن خواهد بود.

ضرورت یکپارچگی بخش های دفاعی کشور

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور گفت: از آنجایی که دشمن برای ایران اسلامی یک دشمن واحد است و اقدامات یکپارچه ای را علیه کشور عزیز ما انجام می دهد باید مولفه ها و بخش های مختلف دفاعی کشور را با یکدیگر عجین و یکپارچه کنیم.

سردار سرتیپ غلامرضا جلالی فراهانی در نشست مشترک با فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء ارتش افزود: دشمنان ایران اسلامی همانطور که وزیر خارجه سابق آمریکا نیز بر آن تاکید کرده بود دکترین قدرت هوشمند را علیه ما برگزیدند و ما نیز در مقابل این دکترین از پدافند هوشمند استفاده خواهیم کرد.

وی گفت: در پدافند هوشمند حداکثر هماهنگی ، بهره وری ، هم افزایی ، تعامل و برادری میان بخش های مختلف پدافندی باید صورت گیرد و این یکپارچگی و هم افزایی پایداری و استحکام نظام جمهوری اسلامی ایران را در پی خواهد داشت.

سردار جلالی گفت: دفاع از کشور در برابر تهدیدات هوایی وظیفه قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء ارتش و دفاع در برابر تهدیدات علیه زیرساخت ها با پدافند غیرعامل است و همسویی این دو پدافند با یکدیگر علت و شکست دشمن را در پی خواهد داشت.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور با اشاره به امضاء تفاهم نامه میان فرمانده قرارگاه هوایی خاتم الانبیاء ارتش و ریاست سازمان پدافند غیرعامل کشور این تفاهم نامه را بسیار مهم خواند و گفت: امضاء این تفاهم نامه و نتیجه کارکردهای آن دفاعی ارزانتر ، مطمئن تر و پدافندی ساختاری را در پی دارد.

سردار جلالی با بیان این که هماهنگی میان پدافند عامل و غیرعامل باعث می شود که در صحنه های مختلف دفاع نقاط ضعف یکدیگر پوشیده شود و دفاعی هوشمند و پایدار در عرصه کارزار به وجود آید ، گفت: مثلاً برای سایت فردو و نطنز این هماهنگی و همبستگی میان دو پدافند بسیار تأثیرگذار و مهم است.

وی از تشکیل کارگروه مشترک آموزش و پژوهش پدافند عامل و غیرعامل برای استفاده از تجارب یکدیگر و بالا بردن سطح علمی هر یک از این پدافندها خبر داد و گفت: کارگروه تخصصی پدافند سایبری و الکترونیکی نیز با امضاء این تفاهم نامه در قرارگاه پدافند خاتم الانبیاء و سازمان پدافند غیرعامل کشور تشکیل خواهد شد.

سردار جلالی گفت: فرهنگ سازی و آموزش عمومی نیز رویه جدی دو طرف این تفاهم نامه است و تمام زیرساخت های کشور که زیر نظر پدافند عامل و غیرعامل نیز قرار داشته باشد با امضاء این تفاهم نامه در یک شبکه منسجم و با یک هم افزایی جدی دفاع از کشور را دنبال خواهند کرد و این نوع دفاع آسیب پذیری را به شدت کاهش خواهد داد.

وی در پایان تاکید کرد: این تفاهم نامه مبدا همکاری بسیار خوب و جدی میان قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء ارتش و سازمان پدافند غیرعامل کشور خواهد بود.

کد خبر 269473

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار دفاع-امنیت

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha