همشهری آنلاین: فرمانده قرارگاه دفاع سایبری کشور گفت: جای دیپلماسی پدافند سایبری در دفاع حقوقی و قانونی از منافع ملی و حیاتی کشور در فضای سایبری در بسته سیاست خارجی کشور خالی است.

غلامرضا جلالی

به گزارش ایسنا، سردار دکتر غلامرضا جلالی رئیس سازمان پدافند غیر عامل کشور در همایش سفرا و کارداران جمهوری اسلامی پیرامون تهدیدات و تغییر ماهیت آن ها اظهار داشت: با توجه به رویکرد دشمن در به کارگیری هوشمندانه همه ظرفیت ها و امکانات برای مقابله با کشور جمهوری اسلامی ایران باید به طور هوشمندانه و با بکارگیری همه ظرفیت ها و استحکام بخشی درونی نظام، قدرت بازدارندگی خود در همه زمینه ها را ارتقاء بخشیده و با ایجاد و انسجام و هماهنگی ،کشور را در مقابل کلیه تهدیدات و اقدامات دشمن مصون کنیم.

وی هوشمندی در پدافند غیرعامل را حداکثر هماهنگی، بهره وری و هم افزایی همه مولفه های قدرت ملی کشور با رویکرد درون سازی و استحکام بخشی به آنها در جهت مقابله با استراتژی قدرت هوشمند دشمن ذکر کرد.

فرمانده قرارگاه پدافند سایبری کشور در ادامه به ظهور قدرت سایبری در جهان به عنوان بخشی از قدرت ملی اشاره و تاکید کرد که تولید باز دارندگی در فضای سایبری نیازمند سه مولفه اساسی؛ آسیب ناپذیری کشور در فضای سایبری در برابر تهدیدات سایبری دشمن، تولید قدرت پاسخ به تهاجم سایبری دشمنان و تولید قدرت پشیمان کنندگی دشمن در این تهدید است.

جلالی در ادامه گفت: دفاع از منافع ملی و حیاتی کشور در فضای سایبری نیاز به باز تعریف این منافع در فضای سایبر و ایجاد اجماع ملی در این حوزه دارد.

فرمانده قرارگاه پدافند سایبری کشور تاکید کرد: جای دیپلماسی پدافند سایبری در دفاع حقوقی و قانونی از منافع ملی و حیاتی کشور در فضای سایبری در بسته سیاست خارجی کشور خالی است.

رئیس سازمان پدافند غیر عامل کشور ادامه داد:تعریف حوزه قلمرو در سرزمین جمهوری اسلامی در فضای سایبری و تعریف اجماعی منافع ملی در فضای سایبری و تعیین سازگار دفاع حقوقی و قانونی در منافع ملی در برابر تهدیدات و تهاجمات سایبری دشمن از جمله ضرورت های سیاست دیپلماسی پدافند سایبری کشور است.

کد خبر 269237

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار