همشهری آنلاین: فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا(ص) گفت: قصد داشتیم پهپاد اسراییلی «هرمس» را سالم به زمین بنشانیم.

فرزاد اسماعیلی

به گزارش ایرنا، امیر سرتیپ «فرزاد اسماعیلی» عصر جمعه در برنامه گفت وگوی تلویزیونی با بیان اینکه شبکه یکپارچه پدافند هوایی از مدتها قبل بر روی پهپاد «هرمس» رژیم صهیونیستی کار کرده بود و احتمال نفوذ آن را به داخل کشور می داد، با اشاره به اجرای عملیات منسجم سیستم پدافندی نیروهای مسلح کشور گفت: این پهپاد جاسوسی در ارتفاع 3700 متری معادل 12 هزار و 500 پا، فقط با شلیک یک موشک از سامانه پدافندی کشور منهدم شد.

وی با اشاره به اجرای این عملیات منحصر بفرد، هماهنگی میان سیستم پدافندی، ارتش، سازمان هوا وفضای سپاه و سازمان هواپیمایی کشور را مورد ستایش قرار داد و افزود: قصد ما این بود که پهپاد جاسوسی رژیم صهیونیستی را همچون «آر کیو 170» سالم به زمین بنشانیم، از این رو مدت 41 دقیقه در حال رهگیری و رصد آن بودیم و در همان زمان و موقعیت خاص که مدنظر بود آن را با شلیک یک موشک منهدم کردیم.

امیر اسماعیلی ادامه داد: اگر این پهپاد جاسوسی را در همان دقایق اولیه مورد اصابت قرار می دادیم، امکان دستیابی به لاشه و اطلاعات دوربین آن را از دست می دادیم.

فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا(ص) با بیان اینکه سازمان ایکائو، فضای ایران اسلامی را یکی از امن ترین فضاهای منطقه عنوان کرده، افزود: با توجه به اینکه پروازهای کشور اکنون سه برابر گذشته شده است، انسجام و دقت عمل سیستم های پدافندی نیروهای مسلح کشور قابل قبول ارزیابی می شود.

کد خبر 270337

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha