همشهری آنلاین: عضو شورای مرکزی فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس شورای اسلامی با اشاره به جلسه هیات رئیسه این فراکسیون با وزیر علوم از پذیرش شرط فراکسیون توسط فرجی دانا در ازای حمایت رهروان خبر داد.

فرجی دانا

مهر نوشت: یک نماینده مجلس شورای اسلامی که می‌خواست نامش فاش نشود در خصوص جلسه روز گذشته هیات رئیسه فراکسیون رهروان گفت: در این جلسه هیات رئیسه رهروان شروطی را برای حمایت از وزیر علوم در روز استیضاح مطرح کرده است.

وی ادامه داد: هیات رئیسه فراکسیون از فرجی دانا خواست قبل از جلسه استیضاح دو مشاور و معاون خود را که مورد انتقاد نمایندگان هستند عزل کند تا فراکسیون در جلسه استیضاح از وی حمایت کند که فرجی دانا نپذیرفته است.

این نماینده مجلس افزود: هیات رئیسه فراکسیون پیشنهاد دیگری را مطرح کرده است مبنی بر اینکه اگر وزیر علوم قول دهد که در صورت حمایت فراکسیون در جلسه استیضاح تا 10 روز پس از جلسه علنی نسبت به عزل معاونان مورد انتقاد نمایندگان اقدام کند ، فراکسیون رهروان در جلسه استیضاح از وی حمایت خواهد کرد. وزیر این پیشنهاد را پذیرفته است.

وی تاکید کرد: جلسه مجمع عمومی فراکسیون رهروان برای ابلاغ موضع فراکسیون به اعضا در مورد حمایت از وزیر فردا صبح برگزار می شود.

طرح استیضاح وزیر علوم هفته گذشته اعلام وصول شد و چهارشنبه هفته جاری در مجلس بررسی می شود. انتقاداتی از جمله افت سطح علمی کشور، غلبه فضای سیاسی بر علمی در دانشگاهها و انتصابهای سیاسی در این وزارتخانه و دانشگاهها از جمله انتقادات به فرجی داناست. به نظر می رسد تغییر دو معاون و مشاور این وزارتخانه نتواند انتقادات را کاهش دهد و همچنین با توجه به ادعای نمایندگان مبنی بر غیرسیاسی و فراجناحی بودن این استیضاح، تصمیم فراکسیونی برای آن به سرانجام نرسد.

کد خبر 269252

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار