همشهری آنلاین: مجمع روحانیون مبارز از رهبران مذهبی ادیان مختلف درخواست کرد که هواداران خود را به حمایت همه‌جانبه از مردم مظلوم غزه فرا بخوانند.

مجمع روحانیون مبارز

به گزارش ايسنا، جلسه شورای مرکزی مجمع روحانیون مبارز شب گذشته به ریاست حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمد خاتمی برگزار شد.

در این جلسه ضمن بحث درباره حوادث خونین فلسطین و تقدیر از مقاومت کم‌نظیر مردم و نیروهای رزمنده در غزه، جنایت رژیم صهیونیستی و نسل‌کشی و زیر پا گذاشتن کلیه مقررات بین‌المللی از سوی این رژیم مورد بررسی قرار گرفت و به شدت محکوم شد.

اعضای مجمع روحانیون در این جلسه از تمام مردم آزادی‌خواه دنیا، مسلمانان غیور و رهبران مذهبی دنیا درخواست کردند که با پشتوانه دینی و اعتقادی مشترک ضد ظلم، هواداران خود را به حمایت همه‌جانبه از مردم مظلوم غزه فراخوانند.

همچنین در این جلسه با اشاره به جنایات گروه تروریستی داعش، به همه مردم منطقه هشدار داده شد که این جنایات که به نام اسلام انجام می‌شود، می‌تواند بدترین آسیب را به اسلام در اذهان بین‌المللی وارد کند. به همین دلیل از مردم مسلمان منطقه و بویژه دولت و مردم عراق خواسته شده که با تمام توان جلوی این گروه‌های ترویستی مقاومت کنند و از شیعیان عراق نیز درخواست شد که نظرات دلسوزانه مرجعیت را نصب‌العین خود قرار دهند و عراق را از خطر تجزیه و خونریزی نجات بخشند.

بر اساس این گزارش، اعضای شورای مرکزی مجمع روحانیون مبارز در ادامه با بحث و بررسی در مورد مسائل مختلف داخلی، اعلام کردند: از آحاد مختلف مردم شریف ایران که در شرایط خونبار فعلی منطقه در راهپیمایی بزرگ روز قدس شرکت پرمعنا و هوشمندانه داشتند نیز تقدیر کنیم.

همچنین در پایان این جلسه از مقام علمی و تلاش فرهنگی مرحوم آیت‌الله عزیز‌الله عطاردی، به عنوان یکی از عناصر فرهنگی معاصر کشور تجلیل شد.

 

کد خبر 267827

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =