همشهری آنلاین: ارتش رژیم صهیونیستی در آستانه یک ماهه شدن جنگ غزه و در حالیکه تعداد شهدای فلسطینی به ۱۸۷۰ تن رسیده اعلام کرد که با اجرایی شدن آتش بس نیروهای خود را از غزه خارج می‌کند.

عقب‌نشینی نظامیان صهیونیست‌ از غزه

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، روز سه‌شنبه سخنگوی ارتش رژيم صهيونيتستي اعلام کرد که ارتش با اجرایی شدن آتش‌بس نیروهای خود را از نوار غزه خارج کرده و در مرزها مستقر می‌کند.

ارتش رژیم صهیونیستی ماموریت‌های دیگری در نوار غزه اجرا خواهد کرد

این در حالی است که سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی اعلام کرد که ارتش این رژیم ماموریت‌های دیگری دارد که باید آن‌ها را در نوار غزه تکمیل کند.

موتی الموز، سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی در مصاحبه با شبکه دو تلویزیون این رژیم اعلام کرد: ارتش اسرائیل قبل از تکمیل تمام ماموریت‌های خود در نوار غزه، از آن خارج نخواهد شد.

وی با این ادعا که ارتش رژیم صهیونیستی توانسته‌ است تمام تونل‌هایی را که در جریان عملیات نظامی شناسایی کرده است تخریب کند، گفت: ارتش در آینده دست به عملیات گسترده‌ دیگری خواهد زد اما وی ماهیت این عملیات را مشخص نکرد.

آمار شهدای غزه

در حالی که رژیم صهیونیستی آتش‌بس یکجانبه اعلام کرده بود، 53 فلسطینی روز دوشنبه در نوار غزه به شهادت رسیدند و جنبش حماس نیز این رژیم را به نقض آتش‌بس متهم کرده است.

شبکه الجزیره گزارش داد: تعداد شهدای فلسطین از آغاز حملات رژیم صهیونیستی به نوار غزه از هشتم ماه گذشته به 1870 تن رسید و بیش از 9567 تن براثر حملات رژیم صهیونیستی زخمی و 3000 خانه نیز به صورت کلی و جزئی تخریب شده‌اند.

رژیم صهیونیستی علی‌رغم آتش بس یک جانبه خود خانه‌ای را در اردوگاه آوارگان الشاطی در غرب شهر غزه هدف قرار داد و بر اثر آن یک دختربچه به شهادت رسیده و حدود 30 تن دیگر زخمی شدند.

همچنین جنگنده‌های رژیم صهیونیستی مناطق دیگری را در نوار غزه هدف قرار دادند که بر اثر آن چندین تن کشته و زخمی شدند.

بیرون کشیدن جسد شهدا

پیکر 35 شهید از زیر آوار خانه‌ها بیرون کشیده که پیشتر ورود به این خانه‌ها ممنوع بود و کادرهای امدادرسان فلسطینی جسد 11 تن از جمله چند کودک را در منطقه شرق رفح واقع در جنوب نوار غزه بیرون کشیدند.

نیروهای امدادگر اعلام کردند که نتوانستند جسدهای بسیاری را که همچنان در زیر آوار است، پیدا کنند. رژیم صهیونیستی اعلام کرده که این آتش‌بس شامل رفح نمی‌شود.

همچنین با آغاز آتش‌بس موقتی که رژیم صهیونیستی به صورت یکجانبه آن را اعلام کرد ده‌ها خانواده فلسطینی به بیت حانون واقع در شمال شرق غزه رفته تا ببینند که چه بر سر خانه‌های آن‌ها آمده است. آن‌ها دیدند که تعداد بسیاری از خانه‌ها و مناطق زیر حملات رژیم صهیونیستی ظرف روزهای اخیر نابود شدند.

سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی مدعی شده است که با آغاز آتش‌بس هفت ساعته از ساعت 10 صبح (هفت به وقت گرینویج) هیچ حملاتی از سوی این رژیم صورت نگرفته است و چهار موشک از غزه شلیک شده که دو موشک به داخل اراضی اشغالی سقوط کرده است.

پایان دادن به تخریب تونل‌ها

ارتش رژیم صهیونیستی اعلام کرد که در آستانه پایان دادن به تخریب تونل‌هایی است که گروه‌های فلسطینی از آن‌ها برای ورود به اراضی اشغالی استفاده می‌کنند اما سخنگوی بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی اعلام کرده است که به محض پایان روند تخریب تونل‌ها، نیروهای اسرائیلی در دو طرف مرزها خواهند بود.

منابع همچنین پیش بینی کردند که تانک‌ها و خودروهای زرهی رژیم صهیونیستی از جنوب به سمت پایگاه نظامی در شمال اراضی اشغالی انتقال داده شوند. این اظهارات نشان می‌دهد که تل آویو مصمم است ظرف چند ساعت آتی به عملیات نظامی خود پایان دهد.

شلیک موشک‌های مقاومت به نقب

خبرنگار الجزیره گزارش داد که در پی شلیک موشک‌های مقاومت به شهرک یهودی نشین اشکول و سدوت هنیگب در نقب چندین صهیونیسم زخمی شده‌اند.

در همین حال گردان‌های عزالدین قسام شاخه نظامی جنبش حماس اعلام کرد که چندین خمپاره به سمت پایگاه نظامی زکیم و شهرک یهودی نشین کفار عزه در مرزهای نوار غزه شلیک کرده است.

الجزیره گزارش داد که صدای آژیرهای خطر در بیشتر مناطق مجاور نوار غزه بلند شده است.

در همین حال رسانه‌های عبری زبان گزارش دادند که 11 موشک که از غزه عصر دوشنبه شلیک شدند به مناطق مجاور غزه اصابت کردند.

همزمان گردان‌های قدس شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی اعلام کرد که شهر عسقلان را با پنج موشک گراد هدف قرار داده است.

از سوی دیگر سخنگوی دولت انگلیس اعلام کرد که هر چه سریعتر تحقیقاتی را در خصوص گزارش‌هایی انجام خواهد داد که نشان می‌دهد کارمند امدادرسان انگلیس روز یکشنبه در غزه کشته شده است.

رسانه‌های انگلیسی به نقل از دوستان این کارمند امداد رسان انگلیس گزارش دادند که وی در حمله رژیم صهیونیستی به رفح کشته شده است و وی در هنگام این حمله در حال تحویل کمک‌ها به یکی از بیمارستان‌ها در نوار غزه بوده است.

کد خبر 267859

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =

دیدگاه خوانندگان