همشهری آنلاین: روند بازار مسکن نشان می‌دهد که قیمت‌ها نسبت به اوایل امسال با کاهش بیشتری مواجه شده و عرضه آپارتمان‌های نوساز به بازار افزایش پیدا کرده است.

مسکن

به گزارش خبرنگار مهر، بازار مسکن در ماه مبارک رمضان نسبت به ماه‌های ابتدای سال کاهش قیمت‌ها را تجربه می‌کند به طوری‌که کاهش نرخ‌ها بسیار محسوس بوده و معاملات مسکن را تحت تاثیر خود قرار داده است.

البته هرساله در ماه رمضان تعداد معاملات مسکن و مراجعه متقاضیان به این بازار کاهش پیدا می‌کند اما رکود بازار مسکن و افزایش قیمت‌ها بیش از توان خانوار موجب شده است که قیمت‌ها در این بازار با کاهش بیشتری مواجه شود و مالکان چاره‌ای جز کاهش قیمت‌ها نداشته باشند.

براین اساس، اغلب مالکان که ساخت واحدهایشان را به اتمام رسانده‌اند و یا اینکه در مراحل نهایی قرار دارند، اقدام به فروش واحدهایشان کرده‌اند تا در جریان رکود قیمت‌ها ضرر بیشتری را متحمل نشوند.

در واقع به نظر می‌رسد در ابتدای امسال تحت تاثیر اجرای مرحله دوم هدفمندی یارانه‌ها، بازار مسکن تحت تاثیر قرار گرفته و با حباب قیمت‌ها مواجه شده بود اما پس از گذشت تب افزایش قیمت حامل‌های انرژی، بازار مسکن با آرامش مواجه شده و مالکان هم برای فروش زودتر واحدهای خود ترجیج داده‌اند تا سود کمتری را نسبت به گذشته به دست بیاورند هرچند که هنوز هم سود زیادی از ساخت و ساز نصیب آنها می‌شود.

مشاوران املاک هم معتقدند که در طول دو ماه گذشته آپارتمان‌های نوساز بیشتری به بازار عرضه شده است و تمایل به خرید ملک کنلگی که با افزایش قیمت‌ها در دوسال پیش بیشتر شده بود، کاهش یافته است.

نرخ آپارتمان‌های 40 تا 50 متر در تهران

براساس گزارش میدانی خبرنگار مهر، واحدی 45 متری در 17 شهریور با انباری، 120 میلیون تومان قیمت گذاری شده است و در نواب واحدی 43 متری با پارکینگ و تراس 120 میلیون تومان به فروش می‌رسد.

واحد دیگری در نبردشمالی به مساحت 45 متر با عمر دو ساله متری 3 میلیون و 100 هزار تومان به فروش می‌رسد و در قصرالدشت بعد از خیابان هاشمی واحدی 44 متری تحویل یک ماهه متری 3 میلیون و 500 هزار تومان قیمت گذاری شده است.

در فرمانیه - اندرزگو واحدی 44 متری و نوساز با یک خواب، 422 میلیون تومان فروخته می‌شود و واحد دیگری در نواب - جوانمرد با عمر 6 ساله و مساحت 45 مترمربع، 125 میلیون تومان قیمت گذاری شده است.

در اشرفی اصفهانی واحدی 45 متری 200 میلیون تومان و واحدی 52 متری متری 4 میلیون و 100 هزار تومان به فروش می‌رسد و در خیابان نواب - رازی واحدی 44 متری با عمر 6 ساله 110 میلیون تومان فروخته می‌شود.

در شریعتی - خواجه نظام واحدی 44 متری با پارکینگ و عمر 12 ساله با شرایط 96 میلیون تومان نقد، 26 میلیون تومان رهن و 18 میلیون تومان وام به فروش می‌رسد و آپارتمانی 45 متری در نواب سینا شرفی با عمر 19 ساله 109 میلیون تومان قیمت گذاری شده است.

همچنین مالک آپارتمانی در رودکی - هاشمی واحدی 41 متری با عمر 13 ساله را 110 میلیون تومان می‌فروشد و در خیابان معلم مرودشت واحدی 45 متری بازسازی شده 160 میلیون تومان قیمت گذاری شده است.

واحدی در ولیعصر امیریه با مساحت 45 متر با شرایط 57 میلیون تومان نقد، 38 میلیون تومان وام و 27 میلیون تومان رهن به فروش می‌رسد و در بلوار فردوس غرب واحدی 47 متری و یک خوابه با تمامی امکانات 237 میلیون تومان قیمت گذاری شده است.

کد خبر 265348

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار راه و مسکن

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha