همشهری آنلاین: معاون مبارزه با سرقت پلیس آگاهی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی گفت: بررسی‌های آماری نشان می‌دهد، حدود ۸۰ درصد سرقت‌ها مربوط به خودروهای زیر مدل ۸۶ است، یعنی زمانیکه خودروها به سیستم ضد سرقت مجهز نبودند.

سرقت خودرو

سرهنگ علی غیاثوند در گفت‌وگو با ایرنا افزود: هر چه ضریب ایمنی خودروها افزایش یابد، به همان میزان ضریب سرقت از خودروها کاهش می‌یابد.

وی ادامه داد: 20 درصد سرقت‌های سال 92 مربوط به خودروهای مجهز به ضد سرقت و 80 درصد مربوط خودروهای تولیدی قبل از سال 86 بوده است.

سرهنگ غیاثوند افزود: امسال با خودروسازان جلساتی داشتیم و در این راستا نیز پیگیرهایی انجام شده و ادامه می‌یابد تا ضریب ایمنی خودرو تا جای ممکن افزایش یابد.

 بالاترین آمار سرقت خودرو به پراید و پژو اختصاص دارد

معاون مبارزه با سرقت پلیس آگاهی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی گفت: بیشترین آمار سرقت خودروها به پراید و پژو اختصاص دارد، براین اساس از سنوات گذشته با خودروسازان تعامل داشتیم تا با نصب سیستم‌های ضد سرقت، میزان وقوع سرقت را کاهش دهیم.

سرهنگ غیاثوند با بیان اینکه این مورد به تلاش بیشتری نیاز دارد، افزود: عموما ضعف در قفل و سیستم سوییچ پراید سبب می‌شود تا سارقان بیشتر به سرقت از این خودرو رغبت نشان دهند.

وی ادامه داد: کمتر از پنج درصد سرقت‌های خودرو به خاطر خود خودرو است تا سارقان آن را نمره کرده و بفروشند، بقیه نیز بدلیل استفاده برای سایر سرقت‌ها است تا سارقان با استفاده از خودروی سرقتی، دست به سرقت از مغازه‌ها بزنند.

سرهنگ غیاثوند یکی دیگر از دلایل سارقان برای سرقت از خودروها را سرقت قطعات عنوان کرد تا آنها را به فروش برسانند.

کد خبر 265144

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار