چهارشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۳ - ۱۲:۱۷
۰ نفر

همشهری آنلاین: هیچ‌کس هیچ‌وقت نمی‌تواند از ذهن خود تصویر زیبا و فراموش ناشدنی «گردان ۴۰۸» را محو کند که در جولان‌های کنار اروند در عملیات کربلای ۴ جوی‌های خون کوچکی روان بود و من این جوی‌های خون را به چشم خودم دیدم و دیدم چگونه آن‌ها بدون ذره‌ای ابهام، ترس و تردید به اروند زدند.

قاسم سلیمانی

به گزارش ایسنا، سردار سرلشکر «حاج قاسم سلیمانی»، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران و فرمانده لشکر 41 ثارالله در سال‌های دفاع مقدس در وصف رزمندگان گردان 408 غواص لشکر ثارالله می‌گوید: «وقتی از گردان 408 صحبت می‌شود، یعنی بحث اصحاب صفه. یعنی بحث متدیّنان و مؤمنان. بحث مردان اشک‌ها، مردانی که در شب‌های تاریک در دل وحشت نیزه می‌زدند و راه را برای هزاران مجاهد دیگر بازمی‌کردند. گردان 408 به تنهایی تاریخ ذی‌قیمت دفاع مقدس ما است، مظلومیت، معنویت، شجاعت و شهادت‌طلبی مردان این گردان اعم از فرماندهان تا رزمندگان آن نیازمند کنگره‌های عظیمی است و گردان 408 به تنهایی جامعیت جامعی از دفاع مقدس ما است.

گردان 408 در دو عملیات مهم، بزرگ و تاثیرگذار تاریخ جنگ ما نقش‌آفرینی کرد، کربلای 4 اوج هنرنمایی، ولایت‌پذیری و تعبد این گردان و ادای دین به تشیّع، اسلام و اهل بیت(ع) بود.

هیچ‌کس هیچ‌وقت نمی‌تواند از ذهن خود این تصویر زیبا و فراموش ناشدنی گردان 408 را محو کند که در جولان‌های کنار اروند در کربلای 4 جوی‌های خون کوچکی روان بود و من این جوی‌های خون را به چشم خودم دیدم و دیدم چگونه آن‌ها بدون ذره‌ای ابهام، ترس و تردید به اروند زدند در حالی که دشمن در بالای خاکریز‌ها به آن‌ها نگاه می‌کرد و تک تک آن‌ها را با تیربارهای خود نشانه می‌رفت و آن‌ها ذره‌ای ترس به خودشان راه ندادند.

من عاشورای امام حسین(ع) را در عاشورای گردان 408 در کربلای 4 دیدم و همین رزم را در عملیات استراتژیک و سرنوشت‌ساز کربلای 5 که در کل سرنوشت دفاع مقدس ما تاثیر بزرگ و اساسی داشت، دیدم.

گردان 408 با فرماندهان عزیزش و شهدای زنده‌اش در دل شب آن راه سخت پر وحشت را در دل زمستان در داخل آب‌ها چندین کیلومتر در مواجهه با سیم‌های خاردار و مین‌ها و کمین‌ها طی کرد و خط غیر قابل تسخیر دشمن را به زعم خودش در هم شکست و عملیات کربلای پنج با قدرت بازوان فرزندان شما در گردان 408 رقم خورد.

چهره محبوب و پر از معنویت و همیشه ذاکر شهید عبداللهی برای این گردان کافی است، این گردان، گردان ذاکرین بود، خدا را به محمد (ص) و آل محمد قسم می‌دهم به حقیر و همه‌ ارادتمندان این گردان پرافتخار شهر کرمان، این نماد مردانگی و رزم‌مردان شهر کرمان را توفیق عطا کند، برای ادای دین. ادای دین ما و همه کسانی که زنده ماندند و در این راه هستند. این است که این راه را در این دوره‌ بسیار پرمخاطره و مهم، دوره‌ای که تشیّع نیازمند خون و فداکاری است و اسلام در یک معرکه بسیار مهم و عظیم در مقابل استکبار قرار دارد، استکباری که با همه‌ همراهان و اصحابش و با همه توانمندی‌هایش در مقابل اسلام صف کشیده‌اند، بهترین راه ادای دین ما ایستادن در صف اسلام و دفاع از اسلام و تشیّع است.»

کد خبر 262329

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین خبر امروز

پر بیننده‌ترین اخبار سرویس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

وبگردی