همشهری آنلاین: به دنبال ادعای واهی برخی رسانه‌های غربی مبنی بر اقدام ایران به اعزام مهاجران افغان به سوریه، رییس مجلس سنای افغانستان انجام تحقیقات در این باره را خواستار شد.

روزنامه‌ی افغانستانی "کاما" نوشت که فضل هادی مسلم یار از دولت افغانستان خواسته است تا ضمن انجام تحقیقات در این باره از ایران درباره این ادعا توضیح بخواهد.

به گزارش ایسنا، این ادعای رسانه‌های غربی در حالی است که دفتر آیت الله محقق کابلی خبر منتشر شده به نقل از دفتر وی مبنی بر تایید اعزام مهاجران افغان توسط سپاه به سوریه را تکذیب کرد.

در بیانیه دفتر آیت الله کابلی آمده است:

«ملت مسلمان و برادران و خواهران مهاجر ایدکم الله تعالی؛

خبرمنتشره 93/2/27 رادیو بی بی سی و رادیو آشنا به نقل از روزنامه‌های غربی مبنی بر این که "رییس دفتر حضرت آیت الله العظمی محقق کابلی (مدظله العالی) تایید کرده است که مهاجرین افغانی توسط سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران به سوریه اعزام می‌گردند"

بدینوسیله به اطلاع می‌رساند؛

ضمن تکذیب خبر فوق، انتصاب خبر کذب به دفتر معظم له را تقبیح می‌کنیم.

به نظر حضرت آیت الله العظمی محقق کابلی (مدظله العالی)، مذهبی جلوه دادن جنگ سوریه و یا به سمت جنگ مذهبی هدایت نمودن مساله سوریه به مصلحت امت اسلامی و کشورهای منطقه نخواهد بود و از کشورهای ذی نفوذ در سوریه انتظار دارد که ضمن پرهیز از دخالت در امور داخلی سوریه، ملت مسلمان و مظلوم سوریه را از آتش فتنه که توسط دشمنان شیعه و سنی شعله‌ور شده‌ است نجات دهند.»

کد خبر 259878
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار سیاست‌خارجی

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز