شنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۱۳:۰۹
۰ نفر

همشهری آنلاین: دبیر ستاد کنگره سرداران و چهار هزار شهید تدارکات و پشتیبانی سپاه گفت:تاکنون ۴۰۰۰ شهید تدارکات و پشتیبانی در کشور شناسایی شده‌اند و کار شناسایی همچنان ادامه دارد.

به گزارش ایسنا، "سید احمد حسینی‌سیر" در حاشیه بازدید از نمایشگاه دفاع مقدس بافق به مناسبت برگزاری کنگره شهدای تدارکات و پشتیبانی تاکید کرد: به طور قطع پس از پایان کار شناسایی، آمار شهدای تدارکات در شور و به تبع آن استان یزد افزایش خواهد یافت.

وی خاطرنشان کرد: سهم استان یزد از شهدای تلاشگر تدارکات و پشتیبانی، 100 شهید بوده اما با پایان کار شناسایی شهدای این بخش، شاهد افزایش آمار شهدای تدارکات در استان یزد و شهرستان بافق نیز خواهیم بود. این کنگره، سومین کنگره شهدای پشتیبانی کشور است که به دلیل کثرت آمار شهدای تدارکات بافق، سومین کنگره در این شهرستان برگزار شده است.

وی با اشاره به ویژگی‌های شهدای تدارکات بیان کرد: شهدای این بخش بسیار کم‌توقع و تلاشگر و زحمت‌کش بودند و با این که همه امکانات آن زمان در اختیار آنها بود، هرگز چیزی را برای خود نمی‌خواستند و تمام تلاش آنها برای رسیدگی به رزمندگان خطوط مقدم و جبهه‌ها بود.

حسینی‌ سیر، برگزاری یادواره‌های شهدا را فرصتی برای آنها که از قافله شهدا جا مانده‌اند، دانست و تاکید کرد: همه ما باید به سهم خود از این کنگره‌ها برداشت، معنوی داشته باشیم.

وی تاکید کرد: شهدا نیازی به ما ندارند و نیازمند اصلی ما هستیم که باید مسیر شهدا را برای خود یادآوری کرده و با آرمان‌های آنها تجدید میثاق کنیم.

حسینی‌سیر در بخش دیگری از سخنان خود از تلاش دبیرخانه یادواره شهدای تدارکات بافق برای برپایی نمایشگاه دفاع مقدس و برگزاری یادواره قدردانی کرد.

دبیر ستاد کنگره سرداران و چهار هزار شهید تدارکات و پشتیبانی سپاه مشارکت مردم بافق را نیز در برگزاری این یادواره بسیار خوب ارزیابی و بیان کرد: مردم همواره هر جا نام شهدا باشد، حضوری گسترده خواهند داشت.

کد خبر 259634
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار