همشهری آنلاین: فرمانده کل سپاه پاسداران گفت: سپاه در کنار مردم پشتیبان ولایت است.

محمدعلی جعفری

به گزارش فارس، سردار سرلشکر محمدعلی جعفری پس از ورود به استان پیش‌از‌ ظهر امروز در نشست گردان‌های امام حسین (ع) سپاه استان قزوین در محل تیپ 82 با بیان اینکه آمادگی دفاعی از اولویت‌های سپاه است، اظهار کرد: وضعیت امروز سپاه مطلوب است و این مجموعه انقلابی با رویکرد افزایش آمادگی دفاعی حرکت می‌کند و همواره پشتیبان ولایت است.

وی با اشاره به تجربه هشت سال دفاع مقدس خاطرنشان کرد: دفاع مقدس، تجربه‌ گرانبها و ارزشمندی است و سپاه در طول این مدت، سازمان‌دهی موفق نیروهای مردمی و داوطلبانه را در کارنامه خود دارد.

فرمانده کل سپاه تأکید کرد: امروزه سپاه به دنبال آن است که قالب‌های سازمانی و بروکراسی‌های اداری را بشکند و هر پاسدار باید وظیفه تکلیف‌محور خود را به نحو احسن انجام دهد.

وی افزود: در تمام هشت سال دفاع مقدس نیروهای داوطلبانه و بسیج مردمی حضور داشتند و همین موضوع بزرگترین رمز پیروزی ملت ایران در جبهه نبرد حق علیه باطل بود.

فرمانده کل سپاه پاسداران با بیان اینکه یگان‌های سپاه از نیروهای مردمی غنا می‌گیرد، ادامه داد: یکی از تفاوت‌های عمده نیروی زمینی سپاه با دیگر نیروهای مسلح، مردمی و بسیجی بودن آن است.

وی تصریح کرد: جنگ امروز، جنگ آب و خاک نیست بلکه جنگ بر سر عقیده‌هاست و دشمن برای دستیابی به نظام جمهوری اسلامی ایران سرمایه‌گذاری می‌کند.

جعفری اضافه کرد: جنگ عقیدتی امروز تنها با حضور و مشارکت نیروهای مردمی پیش می‌رود و سپاه به دنبال بازیابی این نیروهای مردمی است.

این مسئول تصریح کرد: نظام جمهوری اسلامی ایران به هر نوع نیروی فداکار و دلسوز برای تحقق آرمان‌های ارزشمند خود نیاز دارد و این تنها به یک نیرو و قشر خاص ختم نمی‌شود.

فرمانده کل سپاه پاسداران با اشاره به تشکیل‌ یگان‌های مردمی در سال 60 اظهار کرد: یگان‌های مردمی نخستین بار با سازمان‌دهی سپاه در قالب چهار تیپ در عملیات طریق‌القدس حضور داشتند.

جعفری همچنین به تشریح اهداف کلی و مأموریت‌های مهم این گردان‌ها در حفظ امنیت و دفاع از کشور پرداخت و تأکید کرد: تقویت روحیه مقاومت و آمادگی‌های همه جانبه رزمی و دفاعی باید در گردان‌های امام حسین (ع) با برنامه‌ریزی درست، تمرین و تقویت و حفظ شود و فرماندهان گردان‌ها با همه توان برای تقویت بنیه دفاعی گردان‌های امام حسین (ع) استفاده کنند.

فرمانده کل سپاه، مشخصه نیروهای سپاه را مردمی بودن دانست و عنوان کرد: سپاه در کنار مردم پشتیبان ولایت است.

در این جلسه سردار آبنوش و فرماندهان هر یک از گردان‌ها گزارشی از وضعیت گردان‌های امام حسین(ع) ارائه و مسائل و مشکلات این گردان‌ها را با فرمانده کل سپاه مطرح کردند.

کد خبر 260456
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار