همشهری آنلاین: معاون عملیات نیروی دریایی ارتش از پهلو گرفتن ناوگروه بیست و نهم نیروی دریایی ارتش در بندر مسقط پس از ۹۰ روز دریانوردی خبر داد.

ناوگروه

به گزارش تسنیم، دریادار سیاوش جره معاون عملیات نیروی دریایی ارتش گفت: ناوگروه بیست و نهم نیروی دریایی ارتش پس از 90 روز دریانوردی در آبهای خلیج عدن، اقیانوس هند و دریای سرخ، امروز در بندر مسقط کشور عمان پهلو گرفت.

وی هدف از این سفر را ارسال پیام صلح و دوستی جمهوری اسلامی و همچنین آموزش عملی دانشجویان دانشگاه علوم دریایی امام خمینی (ره) و بازدید از اماکن مختلف این شهر عنوان کرد.

جره در ادامه افزود: همچنین ناوگروه سی‌ام نیروی دریایی متشکل از ناوشکن جمهوری اسلامی ایران الوند و ناو پشتیبانی بوشهر با هدف تامین امنیت شناورهای تجاری و نفتکش جمهوری اسلامی ایران عازم آبهای آزاد شد.

وی با اشاره به آغاز ماموریت این ناوگروه اظهار داشت: این ناوگروه در مدت ماموریت خود در خلیج عدن، دریای سرخ، تنگه باب المندب و شمال اقیانوس هند، در راستای تامین امنیت شناورهای تجاری و نفتکش کشورمان در مقابله با دزدان دریایی فعالیت کرده و در ادامه ماموریت به جنوب افریقا عزیمت خواهد کرد.

کد خبر 256803
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار دفاع-امنیت

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز