همشهری آنلاین: فرمانده نیروی دریای ارتش گفت: ناوگروه بیست و نهم با قریب به ۱۰۰ روز دریانوردی، رکــورد دار زمان دریانوردی در میان ناو گروه‌های اعزامی است.

به گزارش تسنیم، امین حسین رحیمی رئیس کل دیوان محاسبات کشور ضمن بازدید از پایگاه دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در بندرعباس، با برنامه‌ها و فعالیت های نیروی دریایی در استان هرمزگان از نزدیک آشنا شد.

بازدید رحیمی از این پایگاه، با بازگشت ناوگروه بین‌المللی بیست و نهم ارتش جمهوری اسلامی ایران مصادف بود که با همراهی امیردریادار سیاری از این ناوگروه استقبال کرد.

بر اساس این گزارش، در مراسم استقبال از ناوگروه بیست و نهم ارتش، فرمانده ناو گروه گزارشی از عملکرد خود در آب‌های بین‌المللی ارائه کرد که رئیس کل دیوان محاسبات آنها را غرور آفرین و تحسین برانگیز خواند و گفت معمولا وقتی کشورها می‌خواهند اقتدار خود را نشان دهند مانورهای مختلف انجام می‌دهند اما شما مدت‌هاست مانور خاموش انجام می‌دهید و حضور نیروهای نظامی در آبهای دوردست و اعماق دریاها اقتدار ایران را به همراه داشته و پشتوانه محکمی برای سیاستمداران و مذاکره کنندگان هسته ای کشورمان محسوب می‌شود.

وی در ادامه سخنان خود گفت: فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص نیروی دریایی نشاندهنده عظمت این نیرو است و امروز شاهدیم که جمهوری اسلامی نه تنها توان دفاع از خود را دارد بلکه به کمک سایر کشورها نیز شتافته است.

رئیس دیوان محاسبات کشور با اشاره به آزاد سازی کشتی تجاری کشور چین از چنگ دزدان دریایی توسط این ناو گروه ارتش افزود: دستگیری دزدان دریایی بدون ایجاد هیچ خسارتی دنیا را از قدرت نیروهای نظامی کشورمان متعجب ساخت.

رحیمی همچنین به حقوق و دریافتی‌های پرسنل نیروهای مسلح اشاره کرد و گفت: هرچند پرسنل نیروی دریایی و سایر نیروهای مسلح تنها به عشق ملت و وطن وارد این عرصه شده‌اند اما امیدواریم با انجام بودجه‌ریزی عملیاتی میزان دریافت‌های پرسنل نیروهای مسلح بهبود یابد.

در ادامه مراسم استقبال، امیر دریادار سیاری فرمانده نیروی دریایی ارتش ضمن خیر مقدم به رئیس کل دیوان محاسبات کشور و هیات همراه از پیگیری دیوان محاسبات جهت بهبود دریافت‌های پرســنل این نیرو تشکر کرد.

دریادار سیاری در ادامه سخنان خود پرسنل ناوگره‌های اعزامی ارتش را ادامه دهنده راه شهدای ناوهای سهند و سبلان خواند و افزود: ناوگروه بیست و نهم با قریب به صــد روز دریانوردی، رکــورد دار زمان دریانوردی در میان ناو گروه‌های اعزامی است.

دریادار سیاری در پایان سخنان خود اظهار امیدواری کرد تا بزودی شاهدحضور واقتدارنیروی دریایی ارتش در اقیانوس اطلس و آرام باشیم.

ناوگروه بیست و نهم نیروی دریایی ارتش متشکل از دو ناوشکن البرز و سبلان و ناوشکن لجستیکی بندرعباس با بیش از نود روز دریانوردی توانستند دوکشتی ایرانی را از چنگ دزدان دریایی نجات دهند.

کد خبر 258360
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار دفاع-امنیت

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز