همشهری آنلاین: فرمانده نیروی دریایی ارتش در دیدار معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور گفت: نیروی دریایی نیاز به تجهیزات جدید سطحی و زیرسطحی و امکانات آموزشی جهت آموزش افسران برای اقیانوس پیمایی دارد که بتواند فعالیت‌های گسترده خود را پیش ببرد.

به گزارش تسنیم، سورنا ستاری معاون علمی فناوری رئیس‌جمهور در نشستی با هیئت رئیسه نیروی دریایی ارتش راه‌های همکاری دولت با نیروی دریایی را بررسی کرد.

در این نشست ابتدا امیر دریادار دوم علی غلام‌زاده رئیس سازمان جهاد و خودکفایی نیروی دریایی ارتش با اشاره به فرمان مقام معظم رهبری به ایجاد سازمان های تحقیقات در نیروهای مسلح، گفت: با توجه به کمک بخش های دولتی و خصوصی و با تکیه به دانشگاه های علمی کشور بیش از 500 پروژه علمی تعریف کردیم که باعث شد زیر ساخت های بسیاری در بخش دریایی ایجاد شود.

وی افزود: در طول این مدت ما توانستیم تامین امنیت خطوط مواصلاتی و اقتصادی را از زمان جنگ تا به امروز برقرار کنیم.

دریادار غلامزاده ادامه داد: ما باید پا به پای تکنولوژی های دریایی جهان پیش بریم و این نیاز به حمایت دولت است.

وی با بیان اینکه ساخت و طراحی انواع شناورها به دست متخصصان داخلی صورت می گیرد، اذعان داشت: نیروی دریایی سعی کرده است علم و دانش موجود در دانشگاه ها را به تولیدات مدنظر خود و تولیدات تجاری تبدیل کند و اما نیاز به ایجاد تعرفه‌ای جهت حمایت از مخترعان داخلی است.

در ادامه سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور با بیان اینکه بحث اصلی تجاری سازی است، گفت: پژوهش باید به تجاری سازی برسد در غیر این صورت در نطفه خفه خواهد شد.

وی افزود: در نیروی دریایی فعالیت‌های خوبی صورت گرفته است و می‌تواند در توسعه شرکت‌های دانش بنیان همکاری‌های قابل اتکایی داشته باشد.

معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور خاطرنشان کرد: دولت با دادن تسهیلات به شرکت‌های دانش بنیان و بخش‌های خصوصی آن‌ها را حمایت می‌کند.

دریادار حبیب الله سیاری فرمانده نیروی دریایی ارتش نیز با اشاره به اینکه این نیرو تفاوت عمده‌ای با سایر ارگان‌ها دارد، گفت: نیروی دریایی برای آبادسازی ملی و ایجاد کار و استقرار جمعیت در سواحل مکران و همچنین حضور و تامین امنیت اقتصادی و تجاری در دریاهای آزاد، نیاز به تجهیزات زیادی دارد و باید حمایت شود.

وی افزود: نیروی دریایی نیاز به امکانات و تجهیزات جدید سطحی و زیرسطحی و امکانات آموزشی جهت آموزش افسران برای اقیانوس پیمایی دارد که بتواند فعالیت‌های گسترده خود را پیش ببرد.

فرمانده نیروی دریایی ارتش اظهار داشت: ما هر چه بخواهیم در دریاهای آزاد جلوتر برویم باید ناوشکن و رزم ناوهای سنگین تری داشته باشیم و ما امکانات ساخت چنین ناوهایی را در داخل کشور داریم ولی نیاز به حمایت دولت است.

امیر دریادار سیاری در پایان با بیان اینکه اگر در عرصه دریایی غفلت کنیم از قافله عقب خواهیم ماند، گفت: کشورهایی خودنمایی می‌کنند که در آب‌های آزاد خود را ثابت کنند و انشاالله با حمایت دولت ما نیز بتوانیم حضور خود را در آبهای آزاد گسترش دهیم.

کد خبر 263682

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار دفاع-امنیت

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha