همشهری آنلاین: فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی بر تاثیر بسیار بالای قرآن در سبک و نحوه زندگی انسان تاکید کرد و گفت: جوانان این کشور، سربازان اصلی در عرصه جنگ نرم هستند.

سیاری

به گزارش روابط عمومی نیروی دریایی ارتش، امیر دریادار «حبیب الله سیاری» در محفل انس با قرآن کریم منطقه دوم دریایی ولایت و در بندر راهبردی جاسک، با اشاره به مقوله تهاجم فرهنگی و جنگ نرم دشمن علیه نظام جمهوری اسلامی ایران افزود: امروز دشمن روی دو موضوع اقتصاد و جنگ نرم پافشاری می کند و راه مبارزه در مقابل جنگ اقتصادی، اقتصاد مقاومتی با عزم ملی و همت جهادی است.

وی تصریح کرد، هدف دشمن در جنگ نرم، تسلط بر مغزها و افکار ملت به خصوص جوانان است و همیشه بدنبال تغییر در باورهایمان است و تغییر در باور باعث تغییر در رفتار می شود که موجب دستیابی دشمن به اهداف از پیش تعیین شده می شود.

دریادار سیاری، راه مقابله با تهاجم فرهنگی دشمن را داشتن بصیرت دانست و خاطرنشان کرد: وظیفه ما در جنگ نرم، شناخت دشمن، شناخت تهدیدها و همچنین شناخت روش های جنگ نرم است که همه این موارد فقط با داشتن بصیرت بدست می آید. تنها راه مقابله با تهاجم فرهنگی دشمن، داشتن بصیرت و زندگی به سبک اسلامی ایرانی و توجه به ارزش های دینی و ملی است.

وی ادامه داد: دشمن در جنگ نرم، با ابزارهای مختلف، تسلط بر افکار و تغییر باورهای دینی و اسلامی را برای رسیدن به اهداف شوم خود دنبال می کند، از این رو باید با استمداد از قرآن و ترویج آموزه های دینی و قرآنی همانند دوران دفاع مقدس، جواب محکمی به دشمنان بدهند.

فرمانده نیروی دریایی ارتش با اشاره به جایگاه استراتژیک و راهبردی سواحل جنوب شرق کشور و سواحل مکران خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی ایران به طریقی است که دنیا به آن نیازمند است و موقعیت بسیار ویژه و مهمی داریم که اثرات مهمی می توانیم در جهان داشته باشیم و به برکت انقلاب، موقعیت اجتماعی کشور ما نیز جایگاه والایی است.

دریادار سیاری افزود: سواحل کشور کمک بسیار بزرگی به بالا بردن موقعیت ممتاز جمهوری اسلامی ایران می کند و مهمترین سواحل کشور ما، سواحل مکران در جنوب شرق ایران است.

وی با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری و فرمانده کل قوا پیرامون توسعه و آبادانی سواحل مکران گفت: امروزه تاکید مقام معظم رهبری و فرمانده کل قوا مبنی بر پیشرفت و توسعه همه جانبه سواحل مکران است که در دستور کار جمهوری اسلامی ایران در کنار اقتدار دریایی قرار گرفته است.

دریادار سیاری افزود: نباید از این منابع عظیم خدادای برای منافع کشور غافل شویم و باید پیشرفت و آبادانی در این سواحل به اندازه ای برسد که سواحل دریایی کشور ما همانند دیگر کشورهای دنیا از آبادترین مناطق باشد.

فرمانده نیروی دریایی ارتش به نقش بسیار مهم و تاثیر امنیت در آبادنی کشور اشاره کرد و گفت: با برقراری امنیت می توانیم ضامن پیشرفت و توسعه مناطق ساحلی کشور باشیم و این امنیت با حضور نیروهای مسلح که در سرتاسر این ساحل طولانی مستقر هستند بوجود می آید و باید قدر خود را بدانید.

وی ایجاد اقتدار دریایی توسط نیروی دریایی ارتش و امنیت منطقه را بسیار مهم دانست و افزود: برای ایجاد امنیت منطقه بمنظور تجارت و بهره برداری از منابع و حفظ منافع جمهوری اسلامی ایران در دنیا آماده ایم و افتخار داریم که طلیعه دار توسعه و آبادانی سواحل مکران هستیم.

کد خبر 265131

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار