همشهری آنلاین: فرمانده نیروی دریایی ارتش گفت: رزمایش مشترک ایران و عمان از ۱۵ تا ۱۸ فروردین در منطقه دریای عمان برگزار می‌شود و توانمندی جمهوری اسلامی ایران و کشور عمان را برای امنیتِ تجسس و نجات در منطقه افزایش می‌دهد.

سیاری

امیر حبیب‌الله سیاری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در شیراز از رزمایش مشترک ایران و عمان خبر داد و اظهار کرد: ایران با حضورش در دریاهای آزاد همیشه به کشورهای منطقه اعلام کرده که ما برای برقراری امنیت در منطقه می‌توانیم با هم همکاری بسیار نزدیکی داشته باشیم.

وی گفت: برقراری امنیت در منطقه به ویژه در برخورد با دزدی دریایی یکی از نتایج این همکاری است و وقتی ما با کشورهای منطقه دست به دست هم می دهیم به طور قطع این امنیت بهتر برقرار می‌شود.

امیر سیاری با اشاره به رزمایش مشترک ایران و عمان افزود: این رزمایش با عنوان رزمایش تجسس و نجات در منطقه از 15 تا 18 فروردین در منطقه دریای عمان برگزار می‌شود و توانمندی جمهوری اسلامی ایران و کشور عمان را برای امنیت تجسس و نجات در منطقه افزایش می‌دهد.

فرمانده نیروی دریایی ارتش با بیان اینکه اگر اتفاقی در منطقه دریایی مربوط به جمهوری اسلامی ایران و کشور عمان بیفتد، مسئولیت ان به عهده این دو کشور است، خاطر نشان کرد: برای انجام این مسئولیت دو کشور نیاز به هماهنگی و همکاری بیش‌تر دارند و این رزمایش برای ارتقای توانمندی‌های دو کشور مفید است.

وی با اشاره به طرح‌های دشمنان ایران برای ایران هراسی در منطقه گفت: دشمنان ایران با راه انداختن موج ایران هراسی به دنبال تأمین منافع خود هستند و سفر ناوهای ایران به کشورهای مختلف و دید و بازدیدهایی که انجام می شود پیام صلحی است که هم بر طرح‌های ایران هراسی دشمن اثر می‌گذارد و هم به تحکیم روابط ما با کشورها می انجامد.

سیاری افزود: دیگر کشورها وقتی ببینند ملت ایران، ملتی صلح طلب، بزرگ، متمدن و با توانمندی علمی بالا هستند که ناوهای دریایی آن در دریاهای آزاد دریانوردی می کنند، موج ایران هراسی را که دشمانان سعی در القای آن هستند، باور نمی‌کنند.

وی درباره نام گذاری امسال و برنامه‌های نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران برای تحقق شعار امسال گفت: نیروی دریایی در بحث اقتصاد تمام محور کار خود را بر رفع نیازمندی‌های خود با تکیه بر تولید در داخل قرار داده است.

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با اشاره به اختلاف قیمت بالای خرید ناو از کشورهای دیگر و تولید آن در داخل خاطرنشان کرد: تولید ناو در داخل علاوه بر ایجاد اشتغال، کیفیت بهتری نیز دارد.

سیاری با اشاره به تدبیر مقام معظم رهبری برای توسعه دریامحور گفت: نیروی دریایی در بحث تولید، تعمیر و نگهداری، نوسازی، زیرساخت و توسعه کمک می‌کند و اقتصاد مقاومتی را جزء وظایف اصلی خودش قرارداده است که ما امیدواریم در این راه موفق باشیم.

کد خبر 254349

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار