همشهری آنلاین: فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با تقدیر و تشکر از بسیج به خاطر فعالیت های آن درباره اقتصاد مقاومتی گفت:متاسفانه دولت از پیشنهادات، اقدامات و توان موفق بسیج و سپاه برای اقتصاد مقاومتی استقبال نکرده و امیدواریم از این ظرفیت عظیم استفاده کند.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از پایگاه بسیج؛ سرلشکر پاسدار محمدعلی جعفری در دوره آموزشی شهید بسیجی مولوی مصطفی جنگی زهی افزود: این جمع بخشی از مسئولان نظام هستند که با عشق به ولایت و درک رسالت پاسداری از انقلاب، برای اجرای فرامین ولایت تلاش می کنند.

وی اقتصاد و فرهنگ را دو موضوع ماموریت سپاه و بسیج در مقابله با جنگ نرم عنوان کرد و افزود: اقتدار ملی محور اصلی بیانات رهبری در ابتدای سال بود که با تاکید بر سه عنصر اقتصاد، فرهنگ و علم و دانش دست یافتنی است.

فرمانده کل سپاه ضمن اشاره به سخن امام خامنه ای که فرمودند ملت ایران باید خود را قوی کند، تصریح کرد: ضرورت اقتدار ملی در این شرایط و مذاکرات هسته ای وظایف سپاه را بیشتر می کند و تجربیات زیاد سپاه در زمینه های مختلف از گذشته تا کنون موجب عملکردی موفق شده است.

خطرات و تهدیدات فرهنگی دشمن توسط جامعه و مسوولان اجرایی کشور حس نمی شود

سردار جعفری در ادامه اهمیت مقابله با جنگ نرم در عرصه فرهنگی را مانند ابتدای انقلاب مهم دانست و افزود: فعالیت سپاه و بسیج در عرصه فرهنگ نیاز به الزاماتی چون رویکرد جدید تحولی و تحول ساختاری و مدیریتی دارد که تاکنون بخشی از آنها انجام شده است.

وی هشدار مقام معظم رهبری پس از جنگ مبنی بر تهدیدات فرهنگی دشمن با تعابیر گوناگون را یادآور شد و ادامه داد: ˈجنگ نرم فرهنگیˈ جدیدترین تعبیر ولایت است و امروز خطرات و تهدیدات فرهنگی دشمن توسط جامعه و مسئولان اجرایی کشور حس نمی شود که یکی از وظایف سپاه و بسیج درک و انتقال این حس به دیگران در کشور می باشد.

تشکیل جبهه فرهنگی گسترده و مردمی با تقدم ابتکارات و جوشش های مردمی

فرمانده کل سپاه با اشاره به سخن امام خامنه ای مبنی بر ادامه فعالیت های فرهنگی خودجوش جوانان در سراسر کشور، تصریح کرد: مقابله با تهدیدات فرهنگی وقتی صورت می گیرد که مردم به صورت خودجوش و گسترده وارد شوند همانطور که مردم در عرصه های مختلف برای دفاع مقدس علیه جنگ تحمیلی حضور یافتند.

سردار جعفری در ادامه سخنان خود در ارتباط با الزامات فعالیت های فرهنگی از منظر ولایت خاطر نشان کرد: تشکیل جبهه فرهنگی گسترده و مردمی با تقدم ابتکارات و جوشش های مردمی صورت می گیرد.

الگوسازی فرهنگی برای اقشار مختلف، دشمن را آزار می دهد و دست و پای او را می بندد

وی گفتمان سازی فرهنگی و الگوسازی را از دیگر الزامات فعالیت های فرهنگی دانسته و تاکید کرد: امام خامنه ای در همین خصوص می فرمایند مختصات فرهنگی که انقلاب برای الگو شدن طلب می کند، کار بسیج است چرا که الگوسازی برای اقشار مختلف، دشمن را آزار می دهد و دست و پای او را می بندد.

در ادامه این مراسم فرزند شهید مولوی جنگی زهی در سخنانی خون پاک شهیدان بزرگی همچون شوشتری، محمدزاده و جنگی زهی را برای وحدت در کشور در سایه ولایت دانسته و بر ادامه راه شهدا در پیروی از ولایت تاکید کرد.

این مراسم با حضور فرماندهان سپاه های استانی و فرماندهای نواحی مقاومت سراسر کشور در دانشکده شهید مطهری بسیج برگزار شد.

کد خبر 255841
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار دفاع-امنیت

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز