جمعه ۱۵ فروردین ۱۳۹۳ - ۰۷:۵۳
۰ نفر

همشهری آنلاین: دیدار و گفت و گوهای داخلی و خارجی، برگزاری جلسه هیات وزیران، سرکشی به اقشار آسیب پذیر جامعه و بررسی راه های اجرای اقتصاد مقاومتی در سال اقتصاد و فرهنگ بخشی از فعالیت‌های رییس جمهوری در تعطیلات نوروزی بود.

وقتی روزهای پایانی سال نزدیک می‌شود، مردم به فکر خرید عیدانه‌، مراسم تحویل سال و هم چنین تدارک برنامه ریزی برای مسافرت هستند.

در این بین عده‌ای از هم وطنان به دلیل نوع شغلی که دارند مجبورند در محل کار خود حاضر شده و به انجام تکلیف بپردازند و اگر پای مسوولیت و وظیفه سنگین تر و در حد یک رییس جمهوری در میان باشد‌، تعطیلات رنگ می بازد.

ناگفته پیداست که همه فعالیت‌های یک رییس جمهوری رسانه ای نمی شود و فقط بخش هایی از آن در اختیار مردم قرار می گیرد که بر همین اساس مناسب دیدیم گوشه ای از این اخبار را بازبینی کنیم:

 

 •  رییس جمهوری عصر آخرین روز سال 92 عازم سمنان شد تا دیداری با مادر بزرگوارش داشته باشد و در آخرین پنجشنبه به زیارت اهل قبور به ویژه پدر برود.
 •  با تحویل سال 1393 در ساعت 20 و 27 دقیقه، پس از آن که رهبر معظم انقلاب اسلامی پیام نوروزی خود را صادر فرمودند، رییس جمهوری هم اولین گفت وگوی خود را با مردم انجام داد و بر ضرورت همدلی همگان در راستای پاسداشت هویت ایرانی و اسلامی و ایجاد فضای رشد فرهنگ در جامعه تاکید کرد و گفت: همه تلاش دولت این است که مردم زندگی راحت تر، نگرانی کمتر و نسبت به آینده کشور و فرزندانشان مطمئن تر باشند.
 •  روحانی در روز جمعه یعنی نخستین روز از بهار 1393، سنت ایرانی دید و بازدید را با دیدار عیدانه از شیرخوارگاه شبیر واقع در جنوب تهران به جای آورد ودرهمان روز دومین دیدار نوروزی خود را با نوجوانانی که در مجتمع بهزیستی شهدای انقلاب بودند، داشت.
 •  شامگاه دوم فروردین 93، رییس جمهوری به مناسبت آغاز سال جدید تلفنی با رهبر معظم انقلاب گفت وگو کرد و فردای آن یعنی روز سوم بهار، در تماس تلفنی با مراجع عظام تقلید ضمن تبریک سال نو ، برای آنان آرزوی سلامتی و سالی سرشار از برکت و موفقیت کرد.
 •  با پایان یافتن تعطیلات رسمی یعنی پنجم فروردین ماه 1393، حجت الاسلام و المسلمین «حسن روحانی» رییس جمهوری در حکمی حجت الاسلام والمسلمین سید محمد علی شهیدی را به سمت «دبیر شورای عالی ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت» منصوب کرد.
 •  رییس جمهوری در این روز هم چنین در دیدار نوروزی با برخی از وزرا و معاونین آنان، اقتصاد و فرهنگ را دو موضوع بسیار مهم برای کشور دانست و گفت: برای شکوفایی اقتصادی و تعالی فرهنگی نیازمند عزم ملی هستیم.
 •  در یکی از این دیدارها که علی ربیعی وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی و معاونان وی حضور داشتند، روحانی با توجه به دیدار عیدانه با نوجوانان مجتمع بهزیستی شهدای انقلاب بر پیگیری جدی مطالبات نوجوانان و جوانان این مجتمع ها تاکید کرد.
 •  در پنجم فروردین که نخستین روز کاری سال 93 محسوب می شود، رییس جمهوری همچنین با سفیران جدید جمهوری اسلامی ایران در کشورهای اسلوونی، ایرلند، اسپانیا، هلند، سودان و قزاقستان پیش از عزیمت به محل ماموریت خود، دیدار کرد و با تاکید بر ضرورت تلاش سفرای کشورمان در راستای توسعه روابط ایران با دیگر کشورها، گفت: دولت تدبیر و امید نسبت به گسترش روابط با همه کشورها اهتمام دارد.
 • روز پنجم فروردین سه پیام تسلیت را به خود دید، روحانی با صدور پیام های جداگانه درگذشت آیت الله سیدمحمد مهدی دستغیب شیرازی را به مقام معظم رهبری، مراجع عظام، حوزه های علمیه، مردم استان فارس و خانواده مکرم آن مرحوم، درگذشت استاد ˈمحمدابراهیم باستانی پاریزیˈ را به خانواده، شاگردان و دوستداران وی، مردم فرهنگ دوست کرمان و اصحاب تاریخ و فرهنگ کشور و هم چنین درگذشت ابوالشهدا مرحوم سیدمصطفی میرعلی اکبری اردهالی، پدر سه شهید سرافراز دفاع مقدس را تسلیت گفت.
 •  در ششمین روز فروردین، رییس جمهوری تمدید یکساله مهلت اجرای آزمایشی قانون اصلاح قانون تاسیس مدارس غیر انتفاعی را ابلاغ کرد.
 •  اولین جلسه دولت در سال جدید هم در این روز برگزار شد و رییس جمهوری در این جلسه بدترین افراط ها را نگفتن واقعیت به مردم دانست.
 •  هم چنین عصر همین روز یعنی چهارشنبه، روحانی در تماسی تلفنی با «محمد نوازشریف» نخست وزیر پاکستان، خواستار اقدام جدی و فوری این کشور برای دستگیری تروریست‌ها و آزادی فوری پنج سرباز ایرانی شد.

 پنجشنبه هفتم فروردین رییس جمهوری اسلامی ایران به همراه محمدنهاوندیان رییس دفتر، حسین فریدون دستیار ویژه، حسام الدین آشنا مشاور فرهنگی و محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه برای شرکت در پنجمین دوره جشن جهانی نوروز عازم کابل پایتخت افغانستان شد.

روحانی در این سفر نیم روزه در سه نشست شرکت کرد، ابتدا با روسای جمهوری افغانستان و تاجیکستان به عنوان سه کشور فارسی زبان تشکیل جلسه داد و بعد در نشست چهارجانبه‌ای با اضافه شدن رییس جمهوری پاکستان شرکت کرد.

هم چنین روحانی در مراسم رسمی جشن نوروزی به عنوان دومین سخنران پس از خیر مقدم گویی حامدکرزای بود و پس از گردهمایی چهار رییس جمهوری در ضیافت ناهار، دیدار دو جانبه ای هم با همتای افغانستانی خود داشت.

فراخوان روحانی در این جشن برای تشکیل اتحاد منطقه ای مورد توجه رسانه های خارجی قرار گرفت.

 •  در روز نهم ماه جاری، رییس جمهوری بار دیگر با جمعی از وزرا، معاونین و مدیران کل دستگاه های اجرایی دیدار نوروزی داشت و تصریح کرد: دولت تحرک جدیدی را در عرصه اقتصاد ،فرهنگ و سیاست خارجی آغاز کرده است.
 •  در این روز، روحانی به دیدار کنارکنان یگان حفاظت ریاست جمهوری و خانواده آن ها هم رفت و خطاب به آنان، گفت: کاری که کارکنان حفاظت انجام می دهند دشوار، بزرگ و توام با دلهره و احساس مسوولیت بسیار زیاد است.
 •  رییس جمهوری هم چنین در چهارمین جلسه شورای عالی اشتغال که بعد از ظهر نهم فروردین تشکیل شد، برطرف شدن ریشه ای مشکل اشتغال را در گرو رونق واقعی در عرصه اقتصاد عنوان کرد.
 • روحانی عصر همین روز به عیادت پدران مادران شهدایی رفت که در بخش مراقبت های وِیژه بیمارستان خاتم الانبیا(ص) بستری بودند.
 •  یکشنبه دهم ماه جاری، نخستین جلسه ستاد هماهنگی اقتصاد مقاومتی در سال جدید هم تشکیل شد و روحانی بر توجه بیشتر به ایجاد رونق اقتصادی در سال 1393 و برطرف کردن موانع تولید و ایجاد اشتغال مولد تاکید کرد.
 •  هیات دولت دومین جلسه خود را در سال جاری، عصر همین روز تشکیل داد که در آن با حضور رییس جمهوری مهم ترین مسایل و مباحث روز کشور همچون تعدادی از بندهای آیین نامه اجرایی قانون بودجه 93 مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
 •  روحانی در این جلسه دولت، کاهش تورم و ایجاد اشتغال را دو تعهد اصلی دولت به مردم دانست و اظهار داشت: امیدواریم با انجام اقدامات جدی که در سال 93 انجام خواهیم داد، بتوانیم بر غول بیکاری فایق آییم.
 •  دوشنبه، یازدهم فروردین حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی به جزیره کیش و پس از آن به جزیره هندورابی رفت و یک نهال هم در این جزیره غرس کرد.
 •  رییس جمهوری در این سفر دو روزه با مدیران مناطق هفتگانه آزاد تجاری، صنعتی و ویژه اقتصادی دیدار و درباره اقتصاد مقاومتی، گردشگری حلال و هم چنین راه های جلوگیری از قاچاق گفت و گو کرد.

روحانی هم چنین اعلام کرد: با هرجناح و گروهی که در جهت منافع مردم حرکت کند، تعامل خواهم کرد و در مقابل کسانی که منافع حزبی و شخصی خود را به منافع ملی ترجیح دهند، خواهم ایستاد.

 •  سه شنبه دوازدهم فروردین ماه بود که پیام دعوت رییس جمهوری اسلامی ایران از شیخ صباح احمد الجابر الصباح امیر کویت برای سفر به تهران به وی تسلیم شد.
 •  هم چنین عصر این روز، روحانی با رجب طیب اردوغان نخست وزیر ترکیه، گفت وگوی تلفنی کرد و پیروزی حزب حاکم عدالت و توسعه را در انتخابات شهرداری های این کشور همسایه به وی تبریک گفت.
 •  چهاردهم فروردین که مصادف با سالروز شهادت صدیقه طاهره، حضرت فاطمه زهرا(س) بود، رییس جمهوری به رسم ماه های بعد از آغاز به کار دولت یازدهم به دیدار سالمندان آسایشگاه مهرورزان واقع در ولنجک تهران رفت و در کنار آن ها به عزاداری پرداخت.
کد خبر 254552
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار دولت

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

دیدگاه خوانندگان

وبگردی