همشهری آنلاین: وزیر دفاع گفت: ملت ما به هیچ عنوان از خواسته بحق خود در بهره‌مندی از دانش و انرژی صلح آمیز هسته‌ای دست نخواهد کشید.

به گزارش فارس به نقل از اداره کل تبلیغات دفاعی وزارت دفاع، همزمان با ایام الله دهه فجر انقلاب اسلامی سردار حسین دهقان وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با حضور در سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح ضمن دیدار و گفتگو با مدیران و کارشناسان از بخش های مختلف این سازمان بازدید کرد.

سردار دهقان در ادامه این بازدید طی سخنانی با تبریک ایام الله دهه مبارک فجر و سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران در تشریح ابعاد گوناگون انقلاب و برکات این حرکت عظیم مردمی به رهبری امام فرزانه، گفت: ستیزه جویی با ارزش‌های ملی و مردمی، مخدوش ساختن هویت دینی و وابستگی همه جانبه رژیم منحوس پهلوی به اجانب را می توان از جمله مصادیق بارز حکومت ستم شاهی پیش از انقلاب اسلامی برشمرد.

وی افزود: حکومت خودکامه و ضد مردمی پهلوی با تحقیر مردم همواره سعی بر شکستن صلابت ندای مظلومانه و آزادی خواهانه جامعه داشت؛ لیکن ملت ما به رهبری پیامبرگونه بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی قدس الله نفسه الزکیه این توفیق را یافت تا نسل کنونی و نسل های بعدی در فضایی روحانی زندگی کنند.

دهقان حاکمیت مردم بر سرنوشت خود را از مهمترین ارزش‌های انقلاب اسلامی برشمرد و گفت: ملت ما در سایه نظام اسلامی به قله‌های رفیع و ارزشمند توانمندی ملی، اقتدار و افتخار دست یافته اند.

وزیر دفاع با اشاره به اینکه ملت ایران نظام سلطه جهانی را به چالش کشیده و این ملت امروزه بعنوان الگویی شایسته برای جهانیان تبدیل گشته است، اظهار داشت: دشمنی و کینه توزی استکبار جهانی بر علیه نظام ما همواره با هدف نابودی و ایجاد خلل در پیمودن مسیر شکوفایی و رشد امت سلحشور ایران ادامه داشته است.

دهقان گفت: ملت ایران به برکت انقلاب و رهبری‌های مقام معظم رهبری و با تکیه بر دانش و یافته‌های بومی خود توانسته است مسیر رشد و پیشرفت را ادامه دهد و دشمنان را به این باور برساند که نمی‌توانند سد و مانع راه تعالی و توسعه ایران اسلامی باشند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با تأکید بر اینکه ایران اسلامی از خطوط بر حق نظام بر سر مسئله هسته‌ای عدول نخواهد کرد، گفت: ملت ما به هیچ عنوان از خواسته بحق خود در بهره‌مندی از دانش و انرژی صلح آمیز هسته‌ای دست نخواهد کشید.

کد خبر 248576
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار دفاع-امنیت

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز