همشهری آنلاین: عضو شورای اسلامی شهر تهران ضمن تشکر از کمک شهرداری تهران به استان‌های شمالی کشور برای مقابله با برف گفت: درخواست می‌کنم که شهرداری تهران میزان این کمک‌ها را افزایش دهد.

به گزارش همشهری آنلاین، در جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران محسن پیرهادی با بیان اینکه شهرداری تهران 40 کامیون آذوقه و تجهیزات به استان مازندران ارسال کرده است، گفت: طبق پیش بینی‌های هواشناسی قرار است اوضاع جوی در استان های شمالی حادتر هم شود.

وی ادامه داد: از آنجا که این حادثه غیر متقربه بوده است دولت آمادگی مقابله با آن را آنچنان که باید و شاید نداشته است.

عضو شورای اسلامی شهر تهران افزود: از آنجا که استان مازندران استان معین تهران در مواقع حادثه موظف است به کمک ما بیاید؛ خواهشمند شهرداری تهران نیز این کمک رسانی ها را جدی تر دنبال کند.

مختاباد عضو دیگر شورای شهر از کمک سپاه به استان شمالی تشکر کرد.

همچنین احمد مسجد جامعی رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: وظیفه ماست که در هر جای کشور مشکلی پیش بیاید تهران به عنوان پیشانی کشور پیش قدم کمک رسانی شود.


نحوه توزیع سبد کالا در شأن ملت ایران نیست

عضو هیات رئیسه شورای شهر تهران گفت : روش اجرای طرح توزیع سبدکالا در شأن و جایگاه ملت ایران نیست.

 الهه راستگو عضو شورای شهر تهران در جلسه امروز شورای شهر اظهار داشت: آنچه که طی دو سه روز گذشته تحت عنوان عرضه سبد کالا انجام شد بازتاب‌های مختلفی در جامعه داشت. از یک سو توجه دولت برای کمک به اقشار کم درآمد قابل تقدیر است اما از سوی دیگر روش و شکل اجرایی این طرح اصل کار را زیر سوال برد.

وی تصریح کرد: اینکه باید کالا میان مردم توزیع می‌شد یا همچون گذشته یارانه نقدی پرداخت می‌شد بحثی است که باید کارشناسان علم اقتصاد و نمایندگان مجلس آنرا بررسی و اعلام نظر کنند اما آنچه مهم است توجه به این نکته است که روش اجرای طرح نباشند و جایگاه کارگران عزیز و زحمت‌کش کشورمان هم‌خوانی دارد ونه نشانی از کرامت انسانی دارد.

راستگو گفت: از سویی دیگر در حالی که خط فقر در کشور از مرز درآمد یک ونیم میلیون تومان در ماه گذشته است، انتخاب بخش کوچکی از جامعه کارگری برای دریافت سبد کالا جای سوال دارد؟

عضو هیات رئیسه شورای شهر تهران ادامه داد: امیدوارم دولت و دستگاه‌های مرتبط هر چه سریعتر با بررسی نتایج این چند روز و به دور از فضای سیاسی و با در نظر گرفتن مصالح واقعی قشر زحمتکش و نجیب کشور راه‌حل مناسبی که هم شان مردم را در نظر داشته باشد و هم تمامی اقشار ضعیف را تحت پوشش قرار دهد بیاندیشند و به هر حال آنچه اتفاق افتاد شایسته نظام جمهوری اسلامی و کارگردان زحمتکش آن نبود.

راستگو افزود:بنده دیروز برای بررسی مشکل پیش آمده به یکی از فروشگاه‌های شهروند رفتم و دیدم که مردم در صف‌های طولانی در انتظار دریافت سبد کالا هستند و متاسفانه مشاهده این وضعیت خوشایند نبود.

وی در پایان گفت: با وجود تمام این مشکلات مدیریت فروشگاه‌های شهروند و پرسنل زحمتکش آنها با سرعت و دقت به دنبال ارائه خدمات به مردم بودند و با تمام توان سعی دارند تا دولت را در اجرای مناسب این طرح همراهی کنند.

کد خبر 248350
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز