همشهری آنلاین: معاون هماهنگ کننده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با تاکید بر اهمیت حفاظت از اطلاعات سازمانی در حوزه تاکتیک ها، افزود: مسامحه در صیانت از اطلاعات طبقه بندی شده، تخلف و گناه است.

علی اکبر خراتیان

به گزارش ایرنا از روابط عمومی نیروی دریایی سپاه، دریادار دوم پاسدار «علی اکبر خراتیان» روز چهارشنبه در نشست دست اندرکاران امور خبری روابط عمومی نیروی دریایی سپاه گفت: ابعاد این گناه و تخلف آنجا گسترده تر و مهمتر می شود که نشر و نشت این نوع از اطلاعات به افشای برخی تاکتیک های دفاعی بیانجامد و یا خدای نکرده منجر به سوءاستفاده و بهره برداری دشمن شده و از آن ناحیه ضربه و آسیبی وارد شود که در این صورت، شخص مسامحه کار در وقوع خسارات ناشی از آن شریک خواهد بود.

وی با اشاره ضمنی به عملیات هایی همچون والفجر 8 و بیان اینکه بسیاری از توفیقات ما در پرتو صیانت از اطلاعات رقم خورد، افزود: با دشمنانی مواجهه هستیم که از حداقل اطلاعات منتشر شده، حداکثر بهره برداری را دارند و در چنین شرایطی برای همه کسانی که سطحی از دسترسی به اطلاعات دارند، دقت در حفظ و حراست از این اطلاعات تا موعد مقرر اجرایی، یک ضرورت و تکلیف شرعی و سازمانی است.

معاون هماهنگ کننده نیروی دریایی سپاه افزود: شرط موفقیت راهبردی در حوزه دفاع و امنیت دریایی صیانت از اطلاعاتی است که مستقیم یا غیرمستقیم با تاکتیک های ارتقای قدرت درونی و ایجاد توانمندی ذخیره ساز و پشتیبان و مؤلفه های پشتوانه ساز، ارتباط دارد.

سردار خراتیان خاطر نشان کرد: در پوشش رسانه ای و خبری فعالیت های عام المنفعه در بخش های خدماتی، درمانی، عمرانی، فرهنگی و مانند اینها و همچنین انعکاس بخش هایی از فعالیت های اطمینان بخش در حوزه تأمین و تدارک، امنیت پایدار توسط فرزندان ملت در حوزه دریایی، با مقوله حفاظت اطلاعات نوعی تعارض دیده می شود که این تعارض را باید با انعکاسی ظریف و توأم با هنرمندی از بین برد.

وی افزود: ترسیم ابعاد گوناگون استراتژی تبلیغی در کمیسیون سیاستگذاری می تواند این تعارض را به گونه ای رفع کند که هر دو محور صیانت و حفاظت از اطلاعات و همچنین پوشش رسانه ای در بخش های فاقد طبقه بندی و ملاحظات امنیتی، دفاعی و سیاسی مورد توجه قرار گیرد.

معاون هماهنگ کننده نیروی دریایی سپاه خاطر نشان کرد: دشمنی و عداوت جریان سلطه نسبت به ما پایان نپذیرفته از این رو نمی توانیم به بهانه تبلیغ و پوشش فعالیت های جاری، تاکتیک هایی که برای روز مبادا بر روی آنها سرمایه گذاری می شود و باید در روز دفاع از خود مورد بهره برداری قرار دهیم، با مسامحه در حراست از اطلاعات، موجودیت آنها را به مخاطره بیاندازیم.

وی افزود: در سپاه به ویژه در بخش تأمین امنیت در حوزه های مهم و حساس که حوزه امنیت و دفاع دریایی بخشی از آن است، نباید اصراری به انتشار برخی اخبار و اطلاعات باشد که دشمن در پرتو تفسیر و پردازش آنها بتواند حتی به بخشی از اطلاعات مربوط به تحرک، اولویت، تاکتیک، چشم انداز و تمرکز ما را در احراز قدرت و توانمندی دفاع از خود، دست پیدا کند.

سردار خراتیان گفت: در بخش هایی که مردم باید از خدمات امنیتی و فعالیت های بخش های مختلف فرزندانشان در سپاه و به تبع آن در نیروی دریایی مطلع باشند، باید ظرافتی را لحاظ کرد تا ضمن تحقق این هدف، اطلاعاتی که باید تا روز بهره برداری صیانت شود، مورد توجه قرار گیرد.

کد خبر 247658
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار دفاع-امنیت

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز