همشهری آنلاین: در حالی که میلیون‌ها زائر حسینی برای بزرگداشت مراسم اربعین وارد کربلا می‌شوند وزارت حمل و نقل عراق اعلام کرد که بیش از یک میلیون و ۳۰۰ هزار زائر خارجی وارد این کشور شده‌اند.

حضور میلیونی زائران خارجی در مراسم اربعین حسینی کربلا

به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه خبری سومریه نیوز عراق، وزارت حمل و نقل عراق روز یکشنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد که حدود 150 هزار زائر خارجی از طریق سفر هوایی به عراق وارد شده‌اند و سفرهای هوایی همزمان با مراسم اربعین حسینی افزایش یافته است.

در ادامه این بیانیه آمده است: دو روزگذشته حدود 50 سفر هوایی در فرودگاه بین‌المللی بغداد و 300 سفر هوایی دیگر در فرودگاه نجف صورت گرفته است.

در این بیانیه تاکید شده است: زائرانی از لبنان، ایران،‌ بحرین، کویت و ترکیه به عراق وارد شدند. همچنین تعداد زائرانی که در روز جمعه گذشته به کربلا منتقل شده‌اند بیش از 10 هزار زائر است و حدود 650 زائر بین بغداد و کربلا در حال رفت و آمد هستند.

از سوی دیگر سعید معنان، سخنگوی وزارت کشور عراق اعلام کرد که تمامی مناطق مرزی آماده ارائه تسهیلات به زائرانی هستند که برای مراسم سوگواری، اربعین وارد این کشور می‌شوند.

همچنین حدود 350 هزار خودرو علاوه بر اتوبوس‌های ویژه برای انتقال زائران به کربلا اختصاص داده شده است و در مسیر حرکت کاروان‌ها نیز هزاران موکب کار توزیع غذا و آب را میان زائران به عهده دارند.

وزارت حمل ونقل همچنین اعلام کرد که 11 قطار برای انتقال زائران حسینی به کربلا اختصاص داده شده است.

هم‌چنین پیش بینی می‌شود بیش از 20 میلیون زائر از عراق و کشورهای سراسر جهان در مراسم اربعین حسینی در کربلا حضور داشته باشند.

کد خبر 243468
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز