همشهری آنلاین: در دومین روز از مرحله اصلی رزمایش بزرگ فداییان حریم ولایت ۴، جنگنده بمب افکن‌های راهبردی سوخو ۲۴ و هواپیماهای شکاری فانتوم، میراژ و صاعقه با انهدام اهداف ثابت و متحرک هوایی و زمینی عملیات رزمی خود را با موفقیت انجام دادند.

جنگنده‌

به گزارش فارس به نقل از روابط عمومی ارتش، امیر خلبان حسین چیت فروش سخنگوی چهارمین رزمایش هوایی فداییان حریم ولایت گفت: پس از انجام مأموریت رهگیری هوایی و تیراندازی هوا به زمین توسط جنگنده‌های اف 5، میراژ و صاعقه که تا نیمه‌های شب گذشته علیه مواضع از پیش تعیین شده ادامه داشت، از صبح امروز هواپیماهای صاعقه و میراژ اهداف هوایی خود را در مسافت‌های برد بلند مورد اصابت قرار دادند.

سخنگوی رزمایش فداییان ولایت 4 در ادامه خاطرنشان کرد: در این مرحله بمب افکن‌های راهبردی سوخو 24 با حمل انواع موشک‌های بهینه شده نقطه‌زن که توسط متخصصان جوان نیروی هوایی ارتش آماده بهره برداری و تست عملیاتی شده است، اهداف زمینی و شناور در سطح دریا را با موفقیت منهدم کردند.

چیت فروش افزود: ساعاتی قبل نیز جنگنده‌های رهگیر اف 4 با شلیک موشک‌های ارتقاء یافته ماوریک، راکت‌های هوشمند نقطه زن، اهداف متحرک را در سطح دریا مورد اصابت قرار دادند.

همزمان با اجرای عملیات‌های رزمی عملیات مردم یاری با اعزام اکیپ‌های سیار پزشکی و مددکاری با حضور پزشکان متخصص و متعهد نیروی هوایی الهی ارتش در منطقه عمومی رزمایش هوایی فداییان ولایت 4، انجام شد.

کد خبر 243247
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار دفاع-امنیت

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز