همشهری آنلاین: دوهفته‌نامه «فوربس» در مطلبی که به تازگی منتشر کرده، کشورهایی را که بهترین شرایط را برای گذراندن دوران بازنشستگی دارند معرفی کرده است.

بازنشستگان

این کشورها به نقل از تهران امروز عبارتند از:

استرالیا

«سیدنی»، «ملبورن»، «پرت» و «کانبرا». استرالیا سرزمینی تقریبا هموار است که ناحیه غربی آن را فلات غربی استرالیا و شرق آن را رشته کوه‌های جداکننده تشکیل می‌دهد و بین این دو، سرزمین پست و همواری قرار گرفته که بیشتر آن خشک و خالی از سکنه‌ است. با این حال استرالیا به عنوان متنوع‌ترین کشور دنیا از لحاظ زیست‌بوم شناخته می‌شود.

اتریش

برآوردها نشان می‌دهد که «وین»، پایتخت اتریش بالاترین کیفیت زندگی بین شهرهای اروپایی را به خود اختصاص داده است. با این حال هزینه‌ها در این شهر پایین‌تر از لندن یا پاریس است. یک آپارتمان یک‌ خوابه در مرکز شهر «وین» با 750 یورو معادل 973 دلار‌ دلار اجاره داده می‌شود در حالی که برای اجاره کردن چنین آپارتمانی در پاریس باید هزار و 50 یورو معادل هزار و 362 دلار پول پرداخت کرد.

بلژیک

بلژیک دومین کشور اروپایی است که توانسته در رده‌های بالای این فهرست قرار گیرد. بازار گل در میدان شهر «بروکسل» پایتخت بلژیک با قطار تنها 80 دقیقه با پاریس و دو ساعت با لندن فاصله دارد و با این حال نرخ زندگی در این شهر بسیار ارزان‌تر از پایتخت فرانسه و انگلیس است. البته در این کشور مالیات بر ثروت اخذ می‌شود که به تازگی در فرانسه و انگلستان اخذ می‌شود.

کاستاریکا

آتش‌فشان‌های بسیار، جنگل‌های گرمسیری سرسبز، پارک‌های ملی فراوان، سواحل زیبا و گونه‌های حیوانی متنوع از «کاستاریکا» کشوری شگفت‌انگیز ساخته است. این کشور همچنین از امنیت اجتماعی بالایی برخوردار است. با این حال باید خودتان را عادت دهید که صبح‌ها با سر و صدای میمون‌هایی بیدار شوید که در همسایگی شما زندگی می‌کنند.

اکوادور

علاوه بر آب و هوای مناسب و مردمانی مهربان، زندگی کردن در چنین جایی باعث می‌شود که هزینه زندگی شما حداقل به نصف کاهش یابد. اگر چندان به زبان اسپانیایی مسلط نیستید جابه‌جایی در این کشور برای شما سخت خواهد بود. علاوه بر این درصد بالای فقر باعث افزایش جرم و جنایت شده و این یکی از معضلات اساسی «اکوادور» است.

فرانسه

تحقیقاتی که در سال 2012 میلادی انجام شده است نشان می‌دهد که فرانسه به همراه اسپانیا جزو کشورهایی است که بازنشستگان مهاجر بیشترین اقبال را به آن دارند. با این حال داشتن یک‌ سوئیت در پاریس برای شما 325 هزار دلار آب می‌خورد! با این وجود می‌توان املاکی را در بعضی مناطق فرانسه یافت که قیمت معقول‌تری دارند؛ مثلا در منطقه «دوردوین» که مدت زیادی است محبوبیت بالایی بین خریداران بریتانیایی دارد.

هندوستان

تنها اگر در هند خانواده‌ای داشته باشید یا مدت زیادی را در هندوستان گذرانده باشید، می‌توانید بی‌نظمی عجیب این کشور، فقدان شرایط بهداشتی و فاصله طبقاتی فاحش بین فقیر و غنی را تحمل کنید؛ فاصله‌ای که ممکن است شما را در نوعی شوک فرهنگی فرو ببرد. با این حال زندگی در هند یعنی کاهش هزینه‌های زندگی به میزانی قابل‌ توجه و لذت بردن از مناظری عجیب و غریب مثل «حوا محل» در جی‌پور.

کد خبر 228199

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار