یکشنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۰۷:۱۵
۰ نفر

همشهری آنلاین: یک متخصص طب سنتی گفت: خاکشیر ماده بسیار مناسب برای افرادی است که طبع گرم دارند. این ماده، خنک‌ کننده کبد است.

خاکشیر؛ نوشیدنی سنتی فصل گرما

دکتر اقباله ذاکر حسینی، اظهار کرد: بهتر است خاکشیر به صورت شربت استفاده شود. شربت باید با آب و کمی گلاب و عسل تهیه شود زیرا شربت آب و شکر موجب می‌شود که مزه خوبی از خاکشیر حس نشود.

وی افزود: خاکشیر همچنین می‌تواند در درمان ناراحتی‌های پوستی چون آکنه و اگزما موثر باشد. مبتلایان به این مشکلات می‌توانند خاکشیر را در لیوان آب داغ بریزند و پس از سرد شدن از آن استفاده کنند.

ذاکر حسینی تصریح کرد: افرادی که در فصل گرما به سفر حج می‌روند بهتر است از خاکشیر استفاده کنند؛ گرمای هوا، احتمال گرمازدگی را افزایش می‌دهد و خوردن مقداری خاکشیر می‌تواند از بروز آن جلوگیری کند.

این متخصص طب سنتی ادامه داد: خوردن خاکشیر هیچ محدودیتی ندارد و حتی می‌توان در یک لیتر آب، 5 قاشق غذاخوری از این ماده استفاده کرد.

وی گفت:‌ خاکشیرهیچ تاثیر مسکنی ندارد و نمی‌تواند درد را رفع کند ولی افرادی که مشکل معده دارند می‌توانند از آن استفاده کنند. استفاده از شربت خاکشیر و کمی عرق نعنا می‌تواند این مشکل را حل کند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

کد خبر 212546
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

وبگردی