همشهری آنلاین: رییس سازمان هواپیمایی کشوری اعلام کرد: آزاد‌سازی نرخ بلیت هواپیما با دستور دولت اجرا می‌شود.

 نرخ بلیت هواپیما

کاپیتان حمیدرضا پهلوانی - معاون وزیر راه و شهرسازی - در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: آزاد‌سازی نرخ بلیت هواپیما جزء سیاست‌های کلان است که باید دولت دستور اجرای آن را بدهد.

وی افزود: سازمان هواپیمایی کشوری برنامه‌های خود را برای اجرای این دستور، مدون کرده است تا در صورت اعلام اجرا از سوی دولت، آمادگی اجرای آزاد‌سازی نرخ بلیت هواپیما را داشته باشد.

رییس سازمان هواپیمایی کشوری در پاسخ به اینکه برنامه‌های سازمان هواپیمایی کشوری درباره‌ی آزاد‌سازی نرخ بلیت چیست؟ گفت: مواردی که نیاز صنعت و بخش دولتی است در برنامه‌های سازمان دیده شده است. براین اساس طوری برنامه‌ریزی شده که در صورت آزاد‌سازی نرخ بلیت منافع صنعت هوایی کشور و مردم در نظر گرفته شود.

پهلوانی تاکید کرد: سازمان هواپیمایی کشوری طوری برنامه‌ریزی کرده که در زمان اعلام دستور دولت مبنی بر اجرای آزاد‌سازی نرخ بلیت هواپیما بتواند سیاست‌های خود را با این دستور منطبق کند.

به گزارش ایسنا، طبق قانون برنامه پنجم توسعه از سال دوم برنامه باید نرخ بلیت هواپیما آزاد‌ شود؛ این قانون باید از ابتدای فروردین‌ امسال به عنوان سال دوم برنامه پنجم توسعه اجرا می‌شد.

در شرایطی که شرکت‌های هواپیمایی بر اجرای آزاد‌سازی نرخ بلیت هواپیما به منظور کنترل درآمد و هزینه خود تاکید دارند، باید منتظر دستور دولت برای اجرای قانون بود.

اجرای آزاد‌سازی نرخ بلیت هواپیما می‌تواند افزایش قیمت دوباره در این بخش را رقم زند.

کد خبر 210455
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار ثبت نام و قیمت خودرو

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

دیدگاه خوانندگان

وبگردی