همشهری آنلاین: معاون فنی و درآمد سازمان تأمین ‌اجتماعی از صدور دستور اداری به واحدهای اجرایی این سازمان برای اعمال دستمزد مقطوع مبنای کسر حق ‌بیمه در سال ‌جاری خبر داد.

تامین اجتماعی

 

به گزارش فارس، به نقل از اداره کل روابط عمومی سازمان تأمین‌اجتماعی، مهرداد محقق‌زاده با اشاره به تصویب‌نامه شورای عالی کار درخصوص تعیین حداقل دستمزد روزانه سال 92، گفت: براساس این تصویب‌نامه و همچنین سایر سطوح دستمزدی، واحدهای اجرایی سازمان تأمین‌اجتماعی در سراسر کشور دستمزد مقطوع سال 92 را به هنگام دریافت لیست و حق‌بیمه اعمال می‌کنند.

محقق‌زاده با بیان اینکه حداقل دستمزد روزانه مبنای وصول حق‌بیمه در سال 92 مبلغ 162 هزار و 375 ریال است، اظهار داشت: سایر سطوح دستمزدی نیز براساس آخرین دستمزد روزانه سال 91 معادل 10 درصد به علاوه رقم ثابت 19 هزار و 485 ریال افزایش می‌یابد، همچنین پرداخت حق‌بیمه آن گروه از بیمه‌شدگان اختیاری که مبنای پرداخت حق‌بیمه آنان در سال 91 از رقم روزانه 129 هزار و 900 ریال بیشتر می‌باشد همانند سایر سطوح دستمزدی افزایش یافته، مشروط بر اینکه از حداقل دستمزد روزانه کمتر نباشد.

معاون فنی و درآمد سازمان تأمین‌اجتماعی افزود: تمام پرداخت‌های آن دسته از بیکاران که تاریخ وقوع بیکاری آنان از تاریخ یک فروردین 92 به بعد می‌باشد با رعایت حداقل دستمزد سال‌جاری خواهد بود. همچنین پرداخت‌های آن دسته از مقرری‌بگیران سنوات قبل که در سال‌جاری ادامه می‌یابد و مبلغ آن کمتر از حداقل دستمزد سال 92 باشد تا مبلغ حداقل دستمزد سال 92 ترمیم می‌شود.

محقق‌زاده حداکثر دستمزد مبنای کسر حق‌بیمه را نیز در سال 92 براساس مصوبات شورای عالی تأمین‌اجتماعی و هیئت امنای سازمان تأمین‌اجتماعی 7 برابر حداقل دستمزد روزانه و معادل یک‌میلیون و 136 هزار و 600 ریال اعلام کرد.

کد خبر 208192
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

وبگردی