همشهری آنلاین: وزیر آموزش و پرورش گفت: از ابتدای تعطیلات نوروزی تاکنون 600 هزار خانوار شامل سه میلیون و 600 هزار مسافر با اسکان در مدارس سراسر کشور از امکانات آموزش و پرورش بهره مند شدند.

مسافر نوروزی در مدارس

حمیدرضا حاجی بابایی روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا در شوش افزود: این تعداد مسافر در 110 هزار کلاس اسکان داده شدند.

وی افزود: به منظور خدمات رسانی به مسافران 70 هزار نفر از عوامل ستاد اسکان فرهنگیان در سراسر کشور به کار گرفته شدند.

وزیر آموزش و پرورش، از اعزام 500 هزار دانش آموز به مناطق عملیاتی در قالب کاروان‌های راهیان نور در سال تحصیلی جاری خبر داد و گفت: با توجه به استقبال دانش آموزان، این آمار تا پایان سال تحصیلی به یک میلیون نفر خواهد رسید.

وی همچنین در باره پرداخت سرانه دانش آموزی مدارس گفت:علاوه بر پرداخت 500 میلیارد ریال بابت سرانه، ‌138میلیارد ریال نیز بابت هزینه آب، برق و گاز در طول سال تحصیلی به مدارس پرداخت شده است.

حاجی بابایی افزود: سقف اعتبارات پرداختی به مدارس در طول سال تحصیلی جاری در مجموع نسبت به سال تحصیلی قبل افزایش داشته است.

وی همچنین در باره میزان افزایش حقوق معلمان در سال 1392 گفت: با توافق دولت، میزان حقوق معلمان در سال جدید 20 تا 25 درصد افزایش خواهد یافت.

وزیر آموزش و پرورش در ادامه ضمن دیدار از منطقه عملیاتیˈفتح المبینˈ در غرب کرخه با اشاره به خسارت وارده به استان خوزستان در هشت سال جنگ تحمیلی گفت: دولت با نگاه ویژه به این استان درصدد جبران خسارت ها و کمبودهای ناشی از جنگ است.

وی همچنین به اقدامات صورت گرفته در خوزستان در دولت نهم و دهم اظهار داشت:هر چند که در سالهای اخیر اقدامات و طرح های بزرگی در این استان اجرا شده است، اما جا دارد با نگاهی ویژه این طرح ها و اقدامات را شتاب بخشید.

حاجی بابایی گفت: وزارت آموزش و پرورش تلاش می کند تعداد مدارس بیشتری در استان خوزستان احداث کند.

وزیرآموزش و پرورش در سفر به منطقه عملیاتی فتح المبین در شوش با حضور بر مزار شهدای گمنام،‌ به مقام شهدای هشت سال دفاع مقدس ادای احترام کرد.

وی همچنین در دیدار با اعضای کاروان های راهیان نور دانش آموزی و فرهنگیانی که از مناطق مختلف کشور به استان خوزستان سفر کرده اند، از نزدیک در جریان روند اعزام کاروان های راهیان نور قرار گرفت.

وزیر آموزش و پرورش هدف از سفر خود به استان خوزستان را دیدار از مناطق عملیاتی هشت سال دفاع مقدس و ادای احترام به شهدا و نیز دیدار با کاروان های راهیان نور دانش آموزی و فرهنگی و روند خدمات رسانی به این کاروان ها عنوان کرد.

کد خبر 206493
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار ثبت نام و قیمت خودرو

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

دیدگاه خوانندگان

وبگردی