یکشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۱ - ۱۶:۴۳
۰ نفر

همشهری آنلاین: پیکر قاسم جبلی خواننده معروف دهه های 20 تا 40 صبح روز یک شنبه 6 اسفند از مقابل تالار وحدت تشییع و اعلام شد مجلس ختم آن مرحوم ساعت 16 تا 17 و 30 روز سه شنبه 8 اسفند در خانقاه صفی علیشاه برگزار می‌شود.

 به گزارش ایسنا مراسم تشییع پیکر قاسم جبلی ساعت 9 و 45 دقیقه به دلیل بارش باران در داخل لابی تالار وحدت با یک ربع تأخیر و با حضور خانواده و دوستان این هنرمند، برگزار شد.

در این مراسم  قاسمی‌وند، ضمن عرض تسلیت به خانواده‌ی جبلی و خانواده‌ هنرمندان گفت: افتخار می‌کنم که سعادت حضور در این مراسم را دارم و یادمان باشد که استاد جبلی نمرده است و همیشه با ما و در جمع هنرمندان خواهد بود. جبلی از بزرگان است و بزرگان ماندگارند. این مکان آغازش به نام هنر، ملاتش به نام هنر، آجرش به نام هنر بنا شده است و متعلق به هنر و هنرمند است.

این هنرمند با تاکید بر این که بهتر است قبل از آنکه به یاد هم بنشینیم، کنار هم بنشینیم، افزود: اینجا خانه‌ی جبلی است و به همین خاطر وقتی او را از بیمارستان به بهشت زهرا بردند، روحش طاقت نیاورد، به اینجا، محل هنر، آمد تا از اینجا به دیار باقی بازگردد. این مرد تنها یک نام دارد و آن «جبلی» است، پسوند و پیشوندش مکمل است.

همچنین حسین هما، ضمن تسلیت به خانواده هنر و قاسم جبلی، از خاطرات مشترک خود با قاسم جبلی گفت و دو خط از آوازی را که به گفته‌ی او مورد علاقه استاد جبلی بوده خواند.

از حواشی مراسم، حضور پسر استاد قاسم جبلی بود که به دلیل ندیدن چهره‌ی پدرش در اواخر عمر، بسیار ناراحت و پر از غم خواستار دیدن چهره پدر خود بود که دیگر اعضای خانواده او را دلگرمی دادند تا کمی آرام شد.

همچنین به دلیل کمبود وقت قرار شد ادامه‌ی مراسم در بهشت زهرا (س) برگزار شود.

مراسم ختم قاسم جبلی روز سه‌شنبه، هشتم اسفند 91 از ساعت 4 تا 5 و 30 دقیقه در خیابان صفی علیشاه، خانقاه برگزار خواهد شد.

کد خبر 202887
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز