سه‌شنبه ۸ اسفند ۱۳۹۱ - ۱۹:۲۹
۰ نفر

همشهری‌آنلاین: رمان پرفروش خدمتکار و پروفسور داستانی است لطیف و آرام درباره روابط دوستانه یک ریاضیدان و خدمتکار او.

خدمتکار و پروفسور منتشر شد

ریاضیدانی که 17 سال پیش در حادثه رانندگی دچار آسیب مغزی شده و این آسیب شرایط روحی و روانی عجیبی برای او به وجود آورده است.

او قادر نیست هیچ چیز جدید را به خاطر بیاورد و حافظه اش فقط 80 دقیقه دوام دارد.

پل استر نویسنده معروف درباره این کتاب گفته است:‌ رمان خدمتکار و پروفسور، اثری است کاملاً خلاقانه٬ بی‌‌نهایت دلنشین و به شدت تکان‌دهنده.

کوجی فوجیوارا در ژورنال تخصصی انجمن ریاضیات آمریکا، درباره این کتاب و نویسنده‌اش می‌نویسد: یوکو اوگاوا در ژاپن چهره‌ای شناخته شده است.

او در سال 1990 موفق به دریافت جایزه‌ی آکوتاگاوا شد که باارزش‌ترین جایزه‌ی ادبی برای نویسندگان جوان است.

اوگاوا این رمان را در سال 2004 نوشت و بلافاصله پس از آن کتاب با تیراژ میلیونی (بیش از پنجاه میلیون نسخه) مبدل به پرفروشترین کتاب سال ژاپن شد.

پس از آن نیز فیلمی سینمایی٬ یک فیلم داستانی و یک برنامه‌ی رادیویی بر اساس این رمان ساخته شد و حتی کتابی مصور نیز بر اساس رمان اوگاوا نوشته شد ... من رمان را به زبان ژاپنی خواندم و سپس ترجمه‌ی انگلیسی آن را خواندم.

ترجمه‌ی بسیار خوبی است ... مطمئن هستم افراد بسیاری از خواندن این کتاب لذت خواهند برد. این اثر کتابی خوش‌خوان است و مهم نیست خواننده‌ی آن چقدر با ریاضیات آشنا باشد.

رمان خدمتکار و پروفسور نوشته یوکو اوگاوا با ترجمه‌ی دکتر کیهان بهمنی در 248 صفحه و به قیمت 10000 تومان توسط نشر آموت منتشرشده است.

کد خبر 202757
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز