همشهری آنلاین: همان‌طور که از ابتدای مذاکرات در سال 2009 میلادی اعلام کرده ایم، در صورت تمایل ایران خواستار دیدار دوجانبه با این کشور در چارچوب گروه 1+5 هستیم.

ویکتوریا نولاند

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا بار دیگر پیشنهاد مقام‌های این کشور برای برگزاری گفت‌وگوی دوجانبه مستقیم با ایران در حاشیه نشست نمایندگان تهران و گروه 1+5 در قزاقستان را تکرار کرد.

به گزارش ایلنا به نقل از شین‌هوا، «ویکتوریا نولاند» در کنفرانسی خبری گفت: «همان‌طور که از ابتدای مذاکرات در سال 2009 میلادی اعلام کرده ایم، در صورت تمایل ایران خواستار دیدار دوجانبه با این کشور در چارچوب گروه 1+5 هستیم.»

وی ادامه داد: «بار دیگر پیشنهاد خود برای مذاکره دوجانبه را تکرار کرده و با جدیت معتقدیم که راه‌حلی دیپلماتیک پیش روی ما قرار دارد.»

پیش از این نیز روزنامه وال استریت ژورنال به نقل از مقام‌های رسمی آمریکا نوشته بود که این کشور به دنبال مذاکره مستقیم دوجانبه با ایران در حاشیه نشست نمایندگان تهران و گروه ۱+۵ است که هفته آینده در قزاقستان برگزار خواهد شد.

به گفته این مقام‌های رسمی واشنگتن خواستار آن است که گفت‌و‌گوهای مستقیم با ایران پیش از انتخابات ریاست جمهوری این کشور برگزار شود.

بنا بر این گزارش، مقام‌های آمریکا در حاشیه نشست آلماتی بر تمایل خود برای برگزاری گفت‌و‌گوهای دوجانبه با ایران تاکید خواهند کرد.

«جو بایدن» معاون رئیس جمهوری آمریکا نیز اخیرا از آمادگی و تمایل کشورش برای برگزاری مذاکرات دوجانبه با ایران خبر داده بود.

 

 

کد خبر 202658
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار سیاست‌خارجی

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز