مدیر عامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران با بیان اینکه در سال ۹۲ برای این شرکت حدود ۱۲ میلیارد تومان بودجه پیش بینی شده است گفت: سال آینده، اقدامات جدیدی توسط این شرکت صورت خواهد گرفت که از جمله آن‌ها می‌توان به طرح بررسی تاثیر میدان دید و ارتباط آن با آلودگی هوا اشاره کرد.

به گزارش همشهری آنلاین، یوسف رشیدی با اعلام این خبر افزود: همه جای دنیا میدان دید ارزش ملی محسوب می‌شود و در کنار آلودگی هوا و آلودگی صدا مورد توجه قرار دارد.

وی افزود: همچنین در کشورهای مختلف استانداردهای ویژه‌ای برای میدان دید تعیین می‌شود که براساس آن نباید میدان دید از آن حد پایین‌تر باشد.

رشیدی با بیان اینکه ما نیز در تلاشیم این مهم را در تهران محقق کنیم اظهار کرد: این طرح در واقع تلفیقی است از سنجش میزان انواع آلاینده‌ها و میدان دید که با مدل‌های خاصی سنجیده می‌شود.

وی افزود: علاوه بر این طرح، در ارتباط با سنجش کیفیت سوخت نیز در سال ۹۲ طرح‌هایی اجرا خواهد شد که نمونه‌های مختلفی از سوخت جایگاه‌های سطح شهر برای آزمایش و بررسی به خارج از کشور ارسال و مورد تجزیه و تحلیل قرار خواهد گرفت.

رشیدی افزود: سال آینده همچنین کتاب آلودگی هوای سال ۹۱ منتشر خواهد شد.

وی ادامه داد: یکی دیگر از اقداماتی که در دستور کار سال ۹۲ قرار دارد، خرید تجهیزاتی برای عیب یابی دیوارهای صوتی است تا مشخص شود که آیا دیوارهای صوتی بر اساس استاندارد‌ها نصب شده‌اند یا نه.

مدیر عامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در ادامه برگزاری دومین کنفرانس الودگی هوا در سال آینده را از دیگر اقدامات در دستور کار عنوان کرد و گفت: امسال پروژه ضرایب انتشار خودروهای سبک را شروع کردیم که امیدواریم تا پایان سال این پروژه تکمیل شود و سال آینده نیز بررسی ضرایب انتشار به روی موتورسیکلت‌ها و خوودروهای سنگین انجام شود.

کد خبر 201326
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار محیط زیست

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

دیدگاه خوانندگان

وبگردی

اخبار بازار و کسب و کار