همشهری آنلاین: رئیس اتحادیه شرکت‌های تعاونی مسافربری کشور از جزئیات طرح فروش ویژه نوروزی بلیت اتوبوس خبر داد و گفت: تا ابتدای اسفندماه فروش حضوری بلیت ممنوع است.

trip

احمدرضا عامری در گفتگو با مهر از آغاز پیش فروش بلیت‌های نوروزی شبکه حمل و نقل زمینی (اتوبوس) به صورت اینترنتی خبر داد و گفت: از 23 بهمن ماه سال جاری تا ابتدای اسفند، متقاضیان تهیه بلیت‌های نوروزی می‌توانند از طریق سایت شرکت‌ها نسبت به رزرو بلیت‌های خود اقدام کنند.

رئیس اتحادیه شرکت‌های تعاونی مسافربری کشور اظهار داشت: در مدت زمان یادشده هیچگونه امکانی برای فروش بلیت در محل ترمینال‌ها و دفاتر تعاونی های حمل و نقل وجود ندارد و تنها از طریق اینترنت انجام خواهد شد.

عامری با تاکید بر اینکه از ابتدای اسفندماه نیز علاوه بر ادامه ثبت نام اینترنتی، فروش بلیت به صورت حضوری نیز خواهیم داشت، افزود: در سال گذشته حدود 3 میلیون و 800 هزار مورد پیش فروش انجام شد.

این مقام مسئول در بخش تعاون، بیان داشت: همچنین در مجموع طی نوروز 91 در قالب طرح نوروزی به میزان 45 میلیون نفر جا به جا شدند و امیدواریم در سال جاری شرایطی به وجود آید که بتوانیم ظرفیت بیشتری از مسافران را پذیرش و جا به جا کنیم.

وی خاطر نشان کرد: هم اکنون از طریق بخش تعاون و شرکت‌های طرف قرارداد، بیش از 80 درصد حمل و نقل مسافری کشور انجام می شود و در سال جاری نیز طبق برنامه ریزی های انجام شده، مشکلی در این بخش وجود ندارد.

رئیس اتحادیه شرکت های تعاونی مسافربری کشور درباره وضعیت کرایه‌ها در طرح نوروزی امسال، اظهار داشت: در این رابطه کارشناسان در حال بررسی تعیین قیمت نهایی هستند ولی تلاش می‌شود تا با وجود افزایش هزینه‌ها در بخش حمل و نقل عمومی، هزینه اضافه‌ای به مسافران تحمیل نشود.

عامری همچنین از نوسازی ناوگان حمل و نقل مسافربری کشور در سال جاری خبر داد و با بیان اینکه همه تولیدات کارخانجات توسط شرکت های تعاونی حمل و نقل خریداری شده است، تصریح کرد: بحث مربوط به کرایه های نوروزی بزودی نهایی می‌شود.

این مقام مسئول در بخش تعاون از برنامه تعاونی‌های مسافربری برای انجام حمل و نقل مسافران در بخش خارجی خبر داد و گفت: در بخش سفرهای خارجی به کشورهایی مانند ترکیه، ارمنستان، افغانستان و آذربایجان سفرهای منظمی را انجام می دهیم.

وی همچنین از امکان انجام سفرهای دربستی خبر داد و افزود: سالیانه 300 میلیون نفر در بخش های مختلف جا به جا می‌شوند که بیش از 90 درصد کل آن از طریق جاده است.

رئیس اتحادیه شرکت‌های تعاونی مسافربری کشور اظهار داشت: به دلیل افزایش قیمت ارز، سفرهای خارجی کمتر شده ولی با این حال این ظرفیت برای پاسخگویی به نیازهای متقاضیان دیده شده است.

کد خبر 201285
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار ثبت نام و قیمت خودرو

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

دیدگاه خوانندگان

وبگردی

اخبار بازار و کسب و کار