دوشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۱ - ۱۰:۲۹
۰ نفر

همشهری آنلاین: رئیس کل بانک مرکزی گفت: طی 7 روز آینده پیش فروش سکه از طریق شعب بانک ملی آغاز می شود و در مورد قیمت پایه سکه پیش فروشی نیز در حال رایزنی هستیم.

به گزارش ایسنا، محمود بهمنی گفت: طی هفت روز آینده پیش فروش سکه براساس هر میزان تقاضای خریدار در بازار از طریق شعب بانک ملی آغاز می شود و در مورد قیمت پایه سکه پیش فروشی نیز در حال رایزنی‌های لازم به منظور تعیین سود متقاضیان هستیم که این مبلغ به زودی اعلام خواهد شد.

رئیس کل بانک مرکزی در خصوص کنترل و نظارت بیشتر در بازار ارز گفت: تصمیمات ویژه ای در خصوص بازار آزاد ارز در راه است که یکی از مهمترین آنها تزریق دلار به بازار است، ما مصمم هستیم که ارز فقط از طریق شبکه بانکی و صرافی های مجاز به مردم ارائه شود نه اینکه از طریق واسطه ها و بازارهای آزاد کاذب انجام شود ، تصمیمات ویژه ای در حال نهادینه شدن است که به محض نهایی شدن عملا در بازار ارز به اجرا گذاشته خواهد شد.

رئیس کل بانک مرکزی ادامه داد: در این رابطه موضوع تزریق ارز به بازار در حال بررسی است که بزودی نتایج آن عملی می شود.

بهمنی افزود: به مردم و متقاضیان خرید ارز توصیه می کنم که ارز مورد نیاز خود را از طریق بانکها و صرافی های مجاز خریداری و از خرید از طریق بازار آزاد به طور جدی خودداری کنند.

رئیس کل بانک مرکزی تصریح کرد: هنوز رقمی برای تزریق به بازار آزاد مشخص نشده اما یکی از تصمیمات اصلی بانک مرکزی تزریق ارز به بازار به منظور رفع نیازهای واقعی متقاضیان است، همانطور که می دانیم قیمت ارز به شدت و روی سایر قیمت ها تاثیر می گذارد، به همین منظور همه مسئولان پیگیر ساماندهی بازار ارز و کاهش قیمت ارز هستند.

وی ادامه داد: ورود مجلس به موضوع بازار ارز نوید کاهش قیمت ارز به ویژه دلار را در پی دارد و ما از نمایندگان مجلس می خواهیم که به طور جدی پیگیر کمک به ایجاد ثبات در بازار ارز باشند.

بهمنی در پایان گفت: بحث ارز یکی از موضوعات مهم اقتصاد کشور ماست که ورود مجلس در این رابطه گام مهمی برای کاستن از نوسانات این بازار و روند نزولی بازار است.

کد خبر 200981

پر بیننده‌ترین خبر امروز

دیدگاه خوانندگان

وبگردی