دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۱ - ۱۰:۵۰
۰ نفر

همشهری آنلاین: تازه ترین مجموعه نقاشی های رکسانا منوچهری 6 بهمن ماه در گالری اثر رونمایی می‌شود.

نقاشی

به گزارش همشهری آنلاین، «سایه بازی» عنوان این مجموعه آثار است که نهمین نمایش انفرادی منوچهری به حساب می‌آید.

او در این نقاشی ها نیز دغدغه های همیشگی خود در خصوص نمایش تفاوت میان دو فرهنگ یا دو دوره زمانی را در قالبی جدید ارایه می‌کند.

این تم موضوعی از سال 1383 با آثار منوچهری همراه است، او که در نقاشی هایش از زندگی شخصی خود در مهاجرت و همچنین احساس نوستالژیش نسبت به دوران رنسانس تاثیر گرفته است، با قرار دادن فیگورهایی برگرفته از مینیاتور ایرانی در مقابل زمینه های نقاشی های رنسانس تفاوت ها و عدم تجانس دو دوران را به تصویر می‌کشد و مخاطب را با چالشی فکری رو به رو می‌سازد.

رکسانا منوچهری متولد 1353 تهران است. او در سال 1381 فوق لیسانس نقاشی از دانشگاه هنر تهران را اخذ نمود و عضو انجمن نقاشان ایران و نیز انجمن هنرمندان خارجی سئول است.

این چهارمین بار است که منوچهری در «گالری اثر» نمایش انفرادی آثارش را برپا می‌کند.

آثار وی از سال 1387 تا 1389 در نمایش های بین المللی (آرت فرها) «کیاف» سئول کره جنوبی، «آرت سیپا» سئول و آرت دوبی حضور پر رنگی داشته و در قالب نمایشگاه های گروهی علاوه بر حضور در بی‌ینال ها و نمایشگاه های بزرگ داخلی، نقاشی هایش بارها و بارها در کره جنوبی و همین طور لهستان و فنلاند به روی دیوار رفته است.

«سایه بازی» رکسانا منوچهری عصر جمعه 6 بهمن افتتاح می‌شود و تا پایان بهمن ماه نیز به روی دیوار گالری اثر واقع در خیابان ایرانشهر، خیابان بر فروشان، پلاک 16 دایر خواهد بود و علاقمندان می‌توانند یکشنبه تا پنجشنبه 11 تا 18 و جمعه ها 16 تا 20 از این آثار دیدن کنند.

گالری اثر روزهای شنبه تعطیل است.

کد خبر 198518

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار هنر

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز