همشهری آنلاین: حجت الاسلام والمسلمین سعیدی با اشاره به این‌که دشمن با تمرکز بر فشار و تحریم در حال ایجاد فتنه جدیدی است، تاکید کرد: فتنه آینده فتنه‌ای ترکیبی است که مقابله با آن هوشیاری مردم را می طلبد.

حجت الاسلام و المسلمین علی سعیدی نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بر شمردن نقش بصیرت مردمی اظهار داشت: هر انسانی به دو عنصر ایمان و بصیرت نیازمند است که متوازن نبودن این دو عنصر در ابعاد رفتاری سیاستمداران و مردم باعث انحراف از اهداف اصلی می گردد.

به گزارش ایسنا، وی با اشاره به فتنه سال 88 تصریح کرد: در فتنه 88 عده ای از خواص بودند که در روی صحنه و در خیابانها آشوب می کردند و عده ای هم در پشت صحنه به آشوب طلبی می پرداختند.

نماینده ولی فقیه در سپاه با دسته بندی عملکرد خواص در فتنه 88 خاطر نشان کرد: اکثریت خواص در فتنه 88 در کنار رهبری و مردم قرار گرفتند و به ارشاد مردم پرداختند ، دسته ای مقابل انقلاب ایستادند ، دسته ای دیگر ساکت ماندند و بصورت آگاهانه و یا نا آگاهانه در راستای تامین منافع فتنه حرکت کردند و البته دسته ای دیگر هم بودند که به صورت دو طرفه عملکرد داشتند.

وی افزود: شناسایی و مراقبت از بازیگردانان واقعی پشت صحنه و همچنین شناسائی افرادی که به صورت دو طرفه کار می کردند از اقداماتی است که مردم در راستای حفظ انقلاب می توانند انجام دهند.

نماینده ولی فقیه در سپاه با اشاره به پیامدهای فتنه 88 گفت: این فتنه پیامدهای بسیار تلخی از جمله تزلزل جایگاه نظام در عرصه بین المللی و وارد شدن اتهاماتی که در شان نظام نبود را در پی داشت و البته یک فرصت را تبدیل به تهدید برای نظام کرد.

وی افزود: البته فتنه 88 دارای پیامدهای خوبی هم بوده است که از جمله می توان به مرزبندی میان خواص، شکست طرح انقلاب مخملی ، پیوند میان مردم و رهبری و همچنین ایجاد خط قرمز برای مردم در مقابل ارزشها را اشاره کرد.

سعیدی با تاکید بر لزوم هوشیاری در مقابل تکرار فتنه های مشابه اظهار داشت: فتنه 88 قابلیت تکرار به شکل دیگری را دارد و این موضوع هوشمندی همه را می طلبد چرا که دشمن امروز با اعمال فشار از طریق تمرکز بر موضوع تحریم سعی در تغییر محاسبات مردم و عقب نشینی آنها از اصول و مبانی اصلی انقلاب را دارد.

وی تصریح کرد: فتنه جدید برخلاف فتنه قبلی، محور اصلی آن نظام سلطه و سپس ضد انقلاب وطنی خارج نشین و داخل نشین و نیز برخی قدرت طلبانی که در فتنه قبل پشت صحنه در حال برنامه ریزی بودند می باشند و در فتنه آینده همه آنها دست بکار خواهند شد تا آشوبی جدیدی را ایجاد کنند و این مهم هوشیاری بیش از گذشته مردم را می طلبد.

نماینده ولی فقیه در سپاه خاطر نشان کرد: به تعبیر بزرگان ، امروز ما شاهد جنگ میان اراده مردم و رهبری در مقابل به اراده دشمنان نظام جمهوری اسلامی هستیم که تجربه نشان داده است فاتح میدان ، کسی است که در صحنه حضور مداوم دارد و البته ملت ایران در طول 33 سال انقلاب خود ، نشان داده اند که خوب راه خود را پیدا می کنند و ارزشهای بدست آورده را به سادگی از دست نخواهند داد و پاسدار دستاوردهای انقلاب خواهند بود.

کد خبر 196590
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار