همشهری آنلاین: دهمین دوره‌ «جشن تصویر سال» از 4 تا 24 اسفندماه همچون دوره‌های گذشته، با در اختیار داشتن کلیه‌ فضاهای نمایشگاهی خانه‌ هنرمندان ایران برگزار می‌شود.

نمایشگاه آثار هنری

به گزارش همشهر ی آنلاین به نقل از دبیرخانه این جشن، مقررات شرکت و حضور علاقمندان به شرح زیر اعلام شده است.

بخش عکس

بخش عکس در رشته‌های خبری، مستنداجتماعی، ورزشی، هنر و هنرمندان و نگاهی دیگر (خلاقه)، شامل آثاری که در سال 1391 گرفته شده باشند، برگزار خواهد شد.

آثار ارسالی در بخش عکاسی، برای هر رشته‌: خبری، مستند اجتماعی، ورزشی، هنر و هنرمندان و نگاهی دیگر (خلاقه)، حداکثر پنج تک عکس و یک مجموعه‌ (دو تا پنج عکس) درنظرگرفته شده است که ارایه آثار باید همراه با ثبت‌نام متقاضی در سایت tassvir.com به‌ صورت آپلود در حجمی معادل حداکثر۱۰۰ کیلوبایت و نیز ارسال سی‌دی در اندازه30 در45 سانتی‌متر با۳۰۰ dpi صورت گیرد.

بخش گرافیک و کاریکاتور

دوبخش گرافیک (پوستر) و کاریکاتور، همچون سال‌های گذشته با موضوع آزاد برگزار می‌شود. آثار بخش آزاد و جوانان زیر ۲۵سال با نظر هیات داوری معرفی شده از سوی انجمن طراحان گرافیک ایران و گروه‌های آزاد کاریکاتور انتخاب و به‌نمایشگاه راه خواهند یافت.

ارایه‌ آثار در این بخش نیز باید همراه با ثبت‌نام متقاضی درسایت tassvir.com به‌صورت آپلود در حجمی معادل حداکثر۱۰۰ کیلوبایت و نیز ارسال سی‌دی در اندازه 30 در45 سانتی‌متر با۳۰۰ dpi صورت گیرد.

تعداد آثار ارسالی برای هربخش حداکثر پنج اثر است.

جشنواره فیلم تصویر

به‌روال گذشته، جشنواره فیلم تصویر، همزمان با نمایشگاه تصویر سال درخانه هنرمندان برگزار می‌شود. کلیه‌ فیلم‌های غیرتجاری شامل فیلم‌های مستند، کوتاه داستانی، تجربی، انیمیشن، ویدئوآرت که از خلاقیت هنری برخوردار باشند، در این جشنواره عرضه خواهند شد.

این آثار در مدت برگزاری جشن تصویر سال، همه روزه در خانه هنرمندان ایران، تالار استاد جلیل شهناز به‌نمایش در می‌آیند.

آثار ارسالی در این بخش باید به‌ صورت DVD, Mini DV یا DVCam همراه با کد ره‌گیری دریافت شده از طریق ثبت نام در سایت tassvir.com به دبیرخانه ارایه شوند.

جایزه ویژه جوانان زیر ۲۵ سال

در دهمین دوره‌ جشن تصویرسال در ادامه رویکرد ویژه به‌ جوانان، جایزه جوانان زیر۲۵سال به‌یاد و نام محسن رسول‌اف - هنرمند جوانی که شهریورماه سال ۱۳۸۷ در سانحه سقوط هواپیما درگذشت - در رشته‌های عکاسی، گرافیک، کاریکاتور و فیلم، ازطریق آرای هیات داوری خاص هر رشته اهدا خواهد شد.

مهلت ارسال آثار

هنرمندان علاقمند به شرکت در دهمین جشن تصویر سال باید از طریق ثبت نام و آپلود tassvir.com و همچنین ارسال سی‌دی ودی‌وی‌دی آثار به دبیرخانه تصویرسال واقع در خیابان قائم مقام فراهانی، میدان شعاع، خیابان گلریز، پلاک۱۹، طبقه سوم، زنگ چهارم در فاصله‌ زمانی شانزدهم تا پایان دیماه ۱۳۹۱ اقدام کنند.

شماره تماس دبیرخانه تصویر سال:  ۸۳۰۷۰۶۰ - ۰۲۱

۸۸۳۰۲۹۰۵ - ۰۲۱

در دهمین دوره، به‌جز موضوع «آزاد» که در رشته‌های عکاسی گرافیک، کاریکاتور و فیلم در تمام دوره‌ها مد نظر بوده است، بخش ویژه‌ای درنظر گرفته شده است که جزییات آن متعاقبا اعلام خواهد شد.

عنوان و شماره‌ کلیه‌ آثار ارایه شده درسی‌دی ارسالی باید مطابق باعنوان و شماره‌های آپلود شده در سایت تصویر باشد.

با درنظر گرفتن ‌مدت زمان کوتاه باقیمانده تا شروع نمایشگاه، قطعا امکان تمدید - حتی یک روز بیشتر از مهلت ارسال آثار - میسر نخواهد بود.

 

 

 

 

 

کد خبر 196133

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز