همشهری آنلاین: شهردار تهران با اشاره به امضای خواهرخواندگی دو شهر هانوی و تهران گفت: مسیری که هانوی آغاز کرده مسیر رو به رشدی است و شهرداری تهران این آمادگی را دارد که در راستای توافق نامه امضا شده بین دو شهر تجربیات خود را در اختیار شهر هانوی قرار دهد.

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از تهران سما، محمد باقرقالیباف در دیدار با «خوان فو» معاون نخست وزیر ویتنام با بیان اینکه ذهنیت مردم کشور ما نسبت به مردم ویتنام مثبت است، گفت: امروز برای دو ملت بزرگ ایران و ویتنام مرحله جدیدی آغاز شده و آن تلاش برای پیشرفت است که البته این تلاش هم به نوعی ایستادگی در مقابل جبهه استکبار محسوب می‌شود.

قالیباف گفت: معنای مبارزه امروز تحقق پیشرفت‌های علمی، فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی است و این مسیر مشترکی است که می‌توانیم آن را با هم طی کنیم.

شهردار تهران ادامه داد: برای تحقق این مسیر هم در سطح ملی و هم در سطح محلی و شهر‌ها می‌توانیم در راستای توسعه روابط گام برداریم.

وی با بیان اینکه هانوی به عنوان مرکز ویتنام حتما در آینده بیشتر مورد توجه دنیا قرار خواهد گرفت افزود: مسیری که هانوی آغاز کرده مسیر رو به رشدی است و شهرداری تهران این آمادگی را دارد که در راستای توافق نامه امضا شده بین دو شهر تجربیات خود را در اختیار شهر هانوی قرار دهد.

قالیباف با تاکید بر ضرورت همفکری شهرهای آسیایی در جهت رشد قاره کهن و تبادل تجربه‌های مفید به منظور پیشرفت فراگیر، تصریح کرد: البته باید توجه کرد پیشرفت‌ها نباید روحیه مبارزه را از ما بگیرد، چرا که برخی دشمنان دیرینه به همین موضوع دلبسته‌اند که ما پیشرفت کنیم اما روحیه مبارزه‌مان را از دست بدهیم.

وی شهر تهران را پیشتاز پیشرفت در غرب آسیا معرفی و گفت: هانوی هم به زودی تبدیل به نماد پیشرفت در شرق آسیا شود.

قالیباف گفت: دولت‌ها باید زیرساخت‌های توسعه همکاری‌ها را فراهم کنند و شهر‌ها هم در کنار دولت‌ها به اقدامات عملی در زمینه گسترش روابط بپردازند.

«خوان فو» معاون نخست وزیر ویتنام هم در این دیدار ضمن خوشامدگویی به شهردار تهران با بیان اینکه تهران و هانوی به زودی وارد چهلمین سال آغاز ارتباطاتشان می‌شوند گفت: امضای خواهرخواندگی دو شهر هانوی و تهران نقطه عطف روابط دو کشور در طول ۴۰ سال گذشته است.

وی با بیان اینکه مبادلات تجاری دو کشور در سطح مطلوبی قرار ندارد گفت: امیدوارم پس از این سفر زمینه‌های گسترش روابط در همه حوزه‌ها فراهم شود.

کد خبر 192969

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار