همشهری آنلاین: همزمان با ایام عزاداری سالار شهیدان امام حسین علیه السلام و دهه اول ماه محرم نمایشگاه نسخ نفیس تعزیه در گالری شماره دو فرهنگسرای نیاوران تهران گشایش یافت.

تعزیه

به گزارش همشهری آنلاین، اجرای آیین تعزیه از روز اول محرم با حضور تعزیه خوانان شهرستان خوانسار در فرهنگسرای نیاوران تهران آغاز شده و در همین حال نمایشگاه نسخ نفیس تعزیه خوانسار نیز از یکشنبه 28 آبان در سومین روز ماه محرم گشایش یافت.

در این نمایشگاه بخشی از مجموعه نسخ جمع آوری شده توسط علی یحیایی مدیر انجمن تعزیه شهرستان خوانسار به نمایش گذاشته شده است.

قدمت این نسخ بین 120 الی 200 سال است. هنر خوشنویسی نسخ تعزیه از قدمت زیادی در منطقه خوانسار برخوردار است و تعزیه خوانان قدیمی این شهرستان نسخه های ارزشمند و زیبایی در طول دو قرن اخیر از خود به جای گذاشته اند.

کوچک ترین نسخه نفیس این نمایشگاه به عرض یک سانتیمتر و طول 6 سانتیمتر به نمایش گذاشته شده که یکی از نسخه های نفیس و کم نظیر در نوع خود به شمار می‌رود.

علاقمندان می‌توانند از 28 آبان الی 5 آذر ماه ساعت 10 الی 19 در گالری شماره 2 فرهنگسرای نیاوران از این نمایشگاه بازدید به عمل آورند.

کد خبر 191749

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار