جشنواره‌ بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان اصفهان هم تمام شد تا بعد از پنج روز پر جنب و جوش، یک سال دیگر تا مهم‌ترین رویداد سینمایی کودک و نوجوان صبر کنیم.

هفته‌نامه‌ی همشهری دوچرخه شماره‌ی672

این جشنواره در حالی به کار خود خاتمه داد که رئیس سازمان سینمایی کشور خبر راه‌اندازی دبیرخانه‌ی دائمی جشنواره در اصفهان را اعلام کرد و این نوید را داد که برای همیشه، این جشنواره در اصفهان می‌ماند. اگر این وعده محقق شود، مهم‌ترین خبر این دوره خواهد بود که در نهایت این جشنواره بعد از چندبار جابه‌جایی و خانه به دوشی، یک میزبان همیشگی پیدا کند.

در اختتامیه‌ی جشنواره 31 پروانه‌ی زرین روی شانه‌های هنرمندان نشستند که در این دو صفحه تمام برگزیدگان جشنواره و چهار فیلم برتر و پرافتخار جشنواره‌ی امسال معرفی می‌شوند.

  • برگزیدگان بخش فیلم‌های کوتاه، نیمه‌بلند و بلند ویدیویی:

* پروانه‌ی زرین بهترین فیلم بلند ویدیویی به علی حجازی‌مهر (قصه‌ی من و دوچرخه‌ی بابام) و دیپلم افتخار به عباس زارع و مرتضی میرشفیع (شب طولانی)

* پروانه‌ی زرین بهترین فیلم کوتاه به فریدون نجفی (خروسک) و دیپلم افتخار به بهروز باقری (تولد یک عروسک) و محمود کیانی‌فلاورجانی (زاغ و روباه)

* پروانه‌ی زرین بهترین فیلم‌نامه به سجاد امیریزدانی (در اعماق خطوط) و دیپلم افتخار به غلامرضا رمضانی (عملیات کرکس)

* پروانه‌ی زرین بهترین بازیگر کودک و نوجوان به تارا بهزادی‌فر (کاکوتی) و دیپلم افتخار به مائده سالمی (سجاده)، پارسا قره‌خانلو (مزرعه‌ی کودکی)، احمدرضا متین‌فر (قصه‌ی من و دوچرخه‌ی بابام)، برانوش سیف‌اللهی (قدر آن روزها) و علی‌اکبر برزگر (مرادو)

* پروانه‌ی زرین بهترین کارگردانی به فرهاد مهران‌فر (شعله در باد) و دیپلم افتخار به حمید نعمت‌الله (لب دریا)

* پروانه‌ی زرین جایزه‌ی ویژه‌ی هیئت داوران به شهرزاد سالمی (سجاده)

  • برگزیدگان بخش پویانمایی بین‌الملل:

* پروانه‌ی زرین بهترین کارگردانی اثر کوتاه یا نیمه‌بلند به معین صمدی (آواز شب) و دیپلم افتخار به نیما غضنفری (ماهی‌گیر)، مونا عبدالله‌شاهی (خط قرمز) و حامد اکرمی (کرماندو)

* پروانه‌ی زرین بهترین کارگردانی اثر کوتاه یا نیمه‌بلند به هادی یقین‌لو (چرا این تلفن زنگ نمی‌زند؟) و دیپلم افتخار به آزاده معزی (ننه کلاغه و روباهه)، رامین رهبر (ترازو) و امیر مهران (شب گوسفند)

* پروانه‌ی زرین ویژه‌ی هیئت داوران به فرنوش عابدی (وال‌استریت)

* پروانه‌ی زرین بهترین دستاورد فنی و هنری به پویانمایی «راز آن درخت» و دیپلم افتخار به پویانمایی‌های «کودکان دشت»، «من و همسرم و گاومون» و «ماه مهربان»

  • برگزیدگان بخش مسابقه‌ی سینمای ایران:

* پروانه‌ی زرین بهترین فیلم به نادره ترکمانی (گورداله و عمه‌غولی) و دیپلم افتخار به وحید نیکخواه‌آزاد (فرزند‌خوانده)

* پروانه‌ی زرین بهترین کارگردانی به نادره ترکمانی (گورداله و عمه‌غولی) و دیپلم افتخار به ناصر رفائی (چتر سبز) و حسن آقاکریمی (آقای مدیر)

* پروانه‌ی زرین بهترین فیلم‌نامه به وحید نیکخواه‌آزاد (فرزند‌خوانده) و دیپلم افتخار به رضا حیدرنژاد (آقای مدیر) و خسرو صالحی و نادره ترکمانی (گورداله و عمه‌غولی)

* پروانه‌ی زرین بهترین بازیگر کودک و نوجوان محمد‌جواد سلام‌پور (بزرگ‌مرد کوچک) و ارشیا صادقی (فرزندخوانده) و دیپلم افتخار به علی غفوری‌فرد (چتر سبز) و علیرضا مظفری (فرزندخوانده)

* پروانه‌ی زرین بهترین دستاورد فنی و هنری برای جلوه‌های ویژه به مجید یوسفی‌زاده (گورداله و عمه‌غولی)، دیپلم افتخار برای موسیقی فیلم، به بهنود یخچالی (گورداله و عمه‌غولی)، دیپلم افتخار برای طراح و سازنده‌ی عروسک، به فاطمه‌ سوزنگر و نیلوفر رفیعی (گورداله و عمه‌غولی)، دیپلم افتخار برای مدیر فیلم‌برداری، به پیام آزادی (قبیله‌ی من) و دیپلم افتخار برای مدیر فیلم‌برداری فرشاد محمدی (فرزندخوانده)

* پروانه‌ی زرین هیئت داوران به وحید نیکخواه‌آزاد (فرزندخوانده)

* پروانه‌ی زرین هیئت داوران نوجوان ایرانی به وحید نیکخواه‌آزاد (فرزندخوانده)

* جایزه‌ی شهید بهنام محمدی به پروانه مرزبان تهیه‌ی کننده‌ی فیلم بزرگ‌مرد کوچک

* پروانه‌ی زرین فیلم برگزیده‌ی تماشاگران به رحیم بهبودی‌فر (آدم آهنی)

  • برگزیدگان بخش مسابقه‌ی پویانمایی بین‌الملل:

* پروانه‌ی زرین ویژه‌ی داوران نوجوان به علیرضا گلپایگانی و بهنام دلداده (آقای مهربان)

* پروانه‌ی زرین داوران نوجوان برای بهترین پویانمایی کوتاه یا نیمه‌بلند به مونا عبدالله‌شاهی (خط قرمز)

* پروانه‌ی زرین داوران نوجوان برای بهترین پویانمایی بلند به ویلیام پیکو و مارک ژوسه (روز کلاغ‌ها) از فرانسه

  • برگزیدگان بخش مسابقه‌ی سینمای بین‌الملل:

* پروانه‌ی زرین ویژه‌ی هیئت داوران به ناصر رفایی (چتر سبز)

* پروانه‌ی زرین فیلم برجسته‌ی آسیایی به ایلغار نجف (بوتا) از آذربایجان

* پروانه‌ی زرین بهترین دستاورد فنی یا هنری به گوستاوو رون (راه‌های جاودانه زیستن) از اسپانیا و انگلیس

* پروانه‌ی زرین بهترین بازیگر به آناستاسیا مولوتیلوفا (عروسک‌بازی) از روسیه

* پروانه‌ی زرین بهترین فیلم کوتاه به هلیو ویه‌لا نونز (آدم یک‌دنده و کنترل از راه دور» از برزیل

* پروانه‌ی زرین بهترین فیلم‌نامه به رهبر قنبری (روئیدن در باد)

* پروانه‌ی زرین بهترین کارگردانی به لولو لو (زندگی پر از شگفتی است) از تایوان

* پروانه‌ی زرین بهترین فیلم به کنتارو کوئیکه و هیجیری تاگوچی (ای‌ کاش) از ژاپن

* جایزه‌ی سیفژ به گوستاوو رون برای فیلم «راه‌های جاودانه زیستن» محصول اسپانیا و انگلیس

کد خبر 188696

برچسب‌ها