مجموع نظرات: ۰
جمعه ۲۴ شهریور ۱۳۹۱ - ۱۳:۳۱
۰ نفر

همشهری آنلاین: وزیر امور خارجه انگلیس با تاکید بر آنکه کشورش مداخله نظامی در سوریه را تایید نمی‌کند، اظهار کرد که هیچ وزیر انگلیسی خواهان مداخله نظامی در سوریه نشده است.

هیگ ویلیام انگلیس

به گزارش ایسنا، به نقل از سایت اینترنتی النشره، ویلیام هیگ، وزیر امور خارجه انگلیس در کنفرانسی مطبوعاتی مشترک با هوشیار زیباری، همتای عراقی‌اش اظهار داشت که کشورش مداخله نظامی در سوریه را تایید نمی‌کند، اما وقوع این مساله را هم بعید نمی‌داند.

وی با تاکید بر آن که هیچ وزیر انگلیس خواهان مداخله نظامی در سوریه نشده است، اظهار کرد: ما همچنان به بررسی این مساله می‌پردازیم و از تحقق دموکراسی که تمام گروه‌های سوری در آن مشارکت داشته باشند، حمایت می‌کنیم و موضع ما در این خصوص کاملا واضح است.

هیگ گفت که دولت اسد محکوم به شکست است و دیگر نمی‌تواند دوام بیاورد.

وی گفت که با زیباری بر لزوم یک دوره انتقالی برای ایجاد سوریه باثبات‌تر و دموکراتیک‌تر به عنوان تنها راه جهت ممانعت از جنگ داخلی یا فروپاشی کشور سوریه و هجوم آوارگان بیشتر به مرزها رایزنی کردند.

وی گفت: هر چه مساله سوریه زودتر حل وفصل شود برای عراق و کل منطقه بهتر است. به نظر ما ایجاد یک دولت انتقالی می‌تواند صلح و ثبات را به سوریه بازگرداند.

هیگ همچنین بر آمادگی کشورش برای گسترش همکاری‌ها با عراق در عرصه‌های مختلف به ویژه در مسائل نظامی تاکید کرد. هیگ از پایبندی کشورش برای حمایت از دولت عراق و مردم آن سخن گفت و از نقش منطقه‌ای عراق قدردانی کرد.

کد خبر 184466
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

وبگردی