همشهری‌آنلاین: رئیس‌جمهور از 33 نفر از ورزشکاران و مدال‌آوران ورزش کشور در رقابت‌های المپیک 2012 لندن و مربیان آنها تجلیل کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری، دکتر محمود احمدی نژاد شامگاه  شنبه، در آیین تجلیل از ورشکاران و مدال‌آوران بازی‌های المپیک 2012 لندن که با حضور قهرمانان و پیشکسوتان ورزش کشور، مربیان و روسای فدراسیون‌های ورزشی، علی آبادی رئیس کمیته ملی المپیک، چمران رییس شورای شهر تهران و عباسی وزیر ورزش و جوانان و جمعی از جوانان علاقمند به ورزش در سالن بزرگ کشور برگزار شد، از 33 نفر از مدال‌آوران و مربیان ورزش کشور در رقابت‌های المپیک 2012 لندن با اهدا جوایز آنان و لوح تقدیر، تجلیل کرد.

براساس مقررات تدوین شده به مدال آوران طلایی بازی‌های المپیک 200 سکه طلا، نشان نقره 150 سکه و مدال برنز 100 سکه از سوی وزارت ورزش و جوانان اهدا خواهد شد.

کاروان ورزشی جمهوری اسلامی ایران با 4 طلای سوریان، نوروزی، رضایی، سلیمی، 5 نقره‌ی انوشیروانی، نصیرشلال، حدادی، گودرزی و باقری معتمد در کنار 3 مدال برنز رستمی، لشگری و قاسمی، توانست بهترین نتیجه‌ی تاریخ ورزش کشور در این رقابت ها را رقم بزند.

 

کد خبر 182278
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز