همشهری‌آنلاین: امید نوروزی در فینال وزن 60 کیلوگرم کشتی فرنگی یک مدال طلای ارزشمند دیگر برای کاروان ایران به ارمغان آورد.

nourouzi

نوروزی در فینال المپیک 2012 به مصاف رواز لاشخی از گرجستان رفت.

او پیش از این پس از سه پیروزی، در نیمه نهایی ماتسوموتو از ژاپن را در دو تایم (1-0، 1-0 ) شکست داده بود.

در تایم نخست دو کشتی‌گیر کاری از پیش نبردند. لاشخی که یک سر و گردن بالاتر از نوروزی بود او را در خاک در اختیار گرفت اما نوروزی به خوبی به تشک چسبید و امتیاز نداد تا تایم اول را ببرد.

در تایم دوم هم نوروزی بسیار مسلط نشان داد و به پشت حریف رفت و خاک کرد.

این طلا برای تمام مردم ایران است

فرنگی‌کار المپیکی ایران پس از کسب مدال طلا از امیدواری خودش برای کسب مدال در المپیک لندن صحبت و این افتخار را به تمام مردم ایران تقدیم کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، امید نوروزی پس از کسب مدال طلا در بازی‌های المپیک لندن در جمع خبرنگاران اظهار کرد: امیدوارم پدر و مادرم با این نتیجه خوشحال شده باشند. آن‌ها برای من زحمت زیادی کشیدند و دوست دارم با این مدال آن‌ها را خوشحال کرده باشم.

وی در ادامه به مدال طلای سوریان اشاره کرد و گفت: وقتی حمید سوریان در نخستین وزن قهرمان شد و به مدال طلا رسید، انگیزه تیم بالا رفت. به ما روحیه داد و همه ما تلاش‌مان را مضاعف کردیم خوشبختانه کشتی فرنگی 8 ـ 7 سال است که راه خوبی را پیدا کرده و به خوبی زحمت می‌‌کشد و حالا تمام زحمت‌هایی که در سال‌های گذشته کشیده در المپیک لندن به ثمر نشست. از همین جا امیدوارم تا مسئولین رسیدگی کنند تا برای سال‌های آینده کشتی فرنگی پشتوانه‌سازی خوبی انجام دهیم

دارنده مدال طلای المپیک لندن درباره پیش‌بینی‌اش از کسب این مدال بیان کرد: صددرصد به کسب مدال امیدوار بودم اما مدال طلا عنوان خاصی در المپیک است که فکر کردن به آن دشوار بود. خوشبختانه با برنامه‌ریزی فنی مربیان توانستم بازی به بازی بهتر شوم و به این مدال برسم. محمد بنا بزرگ کشتی فرنگی است و صددرصد در این مدال تاثیرگذار بود اما واقعا راه دشواری را طی کردیم. هر 5 مسابقه من سخت بود و حکم یک فینال داشت. در وزن 60 کیلو کشتی‌گیران قدرتمندی در جهان حضور دارند که سابقه قهرمانی در المپیک و جهان دارند اما خوشبختانه امروز اتفاق خوبی افتاد و حالا من خوشحالم.

وی درباره آینده ورزشی‌اش نیز گفت: بعد ازالمپیک یک وزن بالاتر می‌روم برای این مسابقه‌ها نزدیک به 10 کیلو وزن کم کردم که کار بسیار دشواری بود. خوشبختانه خدا کمک کرد و به مشکل برخورد نکردم اما برنامه بعدی‌ام برای وزن بالاتر است.

وی در پاسخ به این سوال که حمید سوریان نیز قصد دارد یک وزن بالاتر بیاید پس جای تو را می‌گیرد بیان کرد: آقای سوریان قصد کشتی‌ گرفتن ندارد اما اگر در تیم ملی بماند یک وزن بالاتر خواهد آمد.

وی با بیان این مطلب که مدال طلایش را به همه مردم ایران تقدیم می‌کند تصریح کرد: در گذشته همیشه به کشتی کم‌لطفی می‌شد اما خوشبختانه از زمانی که سازمان تربیت بدنی به وزارتخانه تبدیل شده توجهات ویژه‌ای به کشتی می‌شود امیدوارم مسئولین در شهرها و استان‌ها بیشتر سرمایه‌گذاری کنند تا چنین نتایجی بگیرند. با هر مشکلی هست قهرمانان وارد تشک می‌شوند و با تشویق‌هایی که مردم می‌کنند روحیه می‌گیرند و من نیز این مدالم را به تمام مردم ایران تقدیم می‌کنم اما این قهرمانان نیاز به سرمایه‌گذاری دارند.

امید نوروزی در پاسخ به سوال خبرنگار ایسنا مبنی بر اینکه چرا پس از قهرمانی بر روی محمد بنا فن کمر اجرا کردی با خنده گفت: قصد داشتم سرمربی تیم ملی فرنگی ایران را نیز در جشن قهرمانی‌ام شریک کنم.

 

 

کد خبر 180199
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار ساير ورزش‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز