همشهری‌آنلاین: وزارت بهداشت آمریکا به مردم توصیه کرد تا روزانه حداکثر دو ساعت در مقابل صفحه نمایش‌ کامپیوتر و دیگر دستگاه‌های الکترونیکی قرار بگیرند.

نگاه به مانیتور

به گزارش ایسنا، وزارت بهداشت و خدمات انسانی آمریکا در اطلاعیه‌ای نسبت به آسیب‌های وارده به چشم در پی نگاه کردن زیاد به صفحه‌های نمایش هشدار داده و عنوان کرد: مردم باید میزان نگاه کردن به صفحه‌های نمایش کامپیوتر و دیگر دستگاه‌های الکترونیکی را به زیر دو ساعت در روز برسانند.

این در حالی است که هم‌ اکنون کودکان 66 درصد بیشتر از این میزان در معرض نمایشگرها قرار دارند. در همین حال در بسیاری از مشاغل کارمندان باید ساعات زیادی را در مقابل نمایشگرهای الکترونیکی قرار بگیرند و این موضوع می‌تواند به چشم آنها آسیب وارد کند.

به گفته وزارت بهداشت آمریکا، وقتی فردی به مدت طولانی به صفحه نمایش خیره می‌شود عضلات کوچک چشم منقبض باقی می‌ماند و این امر باعث خستگی چشم، تاری دید و اختلال در تمرکز(فوکوس) می‌شود.

بر این اساس، در مواقع معمولی افراد به طور میانگین در هر دقیقه 12 تا 15 بار پلک می‌زنند و این در حالی است که به هنگام نگاه کردن به صفحه نمایش این میزان به چهار تا پنج بار می‌رسد و این کار باعث خشکی چشم می‌شود.

more  نکته بهداشتی روز: پیشگیری از خستگی چشم در کار با کامپیوتر

کد خبر 179354
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز