همشهری آنلاین: در ادامه برنامه نمایش فیلم در بخش مروری بر فیلم های دهه 60 و 70 سینمای جهان، 11 مرداد ماه ساعت 16:30 فیلم "حکومت نظامی" به کارگردانی کوستاو کاوراس محصول سال 1973 به مدت 120 دقیقه به زبان اصلی در سالن سینما تک موزه هنرهای معاصر تهران به نمایش در می‌آید.

فیلم خارجی

به گزارش همشهری آنلاین، داستان این فیلم از آنجا شروع می‌شود که چریک‌های چپگرای توپامارو(جنبش آزادیبخش ملی اروگوئه) کنسول کشور برزیل و یک آمریکایی را گروگان می‌گیرند و مورد بازجویی قرار می‌دهند.

آنها معتقدند که این آمریکایی (مایکل سانتوره) در پوشش کارشناس سازمان همکاری‌های عمرانی، پلیس سیاسی اروگوئه را برای سرکوب جنبش‌های دانشجویی و مردمی تعلیم می‌دهد و کنسول برزیل نیز عامل دیکتاتور وقت این کشور در اروگوئه است.

توپاماروها با ارائه اسنادی اثبات می‌کنند که دولت اروگوئه از شکنجه و ترور شخصیت‌های آزادیخواه این کشور توسط نیروهای تحت تعلیم مایکل سانتوره مطلع است و صلاحیت ادامه حکومت را ندارد ازاین رو احزاب چپ مجلس خواستار استعفای رئیس جمهور و کابینه او می‌شوند.

با گروگان گرفتن یکی دیگر از کارمندان آمریکایی سازمان همکاری‌های عمرانی، دولت دست نشانده آمریکا در اروگوئه در آستانه سقوط قرارمی‌گیرد که ناگهان پلیس سیاسی اروگوئه چند تن از رهبران توپامارو را دستگیر می‌کند.

توپاماروها پیشنهاد مبادله زندانیان را می‌دهند که این پیشنهاد از طرف دولت رد می‌شود تصمیم بعدی آنها اعدام سانتوره است.

دولت به خیال تخریب وجه توپاماروها در برابر این تصمیم سکوت می‌کند و مایکل سانتوره اعدام می‌شود.

علاقمندان در خصوص استفاده از برنامه‌های نمایش فیلم درسالن سینما تک می‌توانند روزهای یکشنبه و چهارشنبه هرهفته به موزه هنرهای معاصر تهران واقع در خیابان کارگر شمالی مراجعه کنند و یا برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 88951965 تماس بگیرند.

کد خبر 179244

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار