همشهری آنلاین: فرمانده نیروی قدس سپاه، صدور انقلاب اسلامی را در شکل گیری پایگاه‌های مبارزه با ظلم در اقصی نقاط جهان تعیین کننده دانست و گفت: دشمنان انقلاب اسلامی از اقتدار موشکی و دریایی سپاه مستأصل شده‌اند.

ghasem soleimani

به گزارش خبرگزاری فارس و به نقل از روابط عمومی سپاه پاسداران، سردار سرلشکر پاسدار قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در همایش فرماندهان و مسئولین نیروی دریایی سپاه که در مشهد مقدس برگزار می‌گردد دوران پس از جنگ را فرصت مغتنمی برای شناخت و معرفت دفاع مقدس توصیف و تصریح کرد: این معرفت از چند جهت حاصل شدو معرفت و شناختی که ما اکنون نسبت به سالهای جنگ تحمیلی کسب کرده‌ایم آن زمان با این عمق وجود نداشت.

دسن

more

  موشک‌های ضد زره ایران / بالگرد شاهد 285 - ایران / موشک‌های دور ایستا ایران / موشک‌های پدافندی کوتاه برد ایران / بالگردهای تهاجمی ایران / موشک‌های ضدبالگرد ایران / سلاح‌های پدافند هوایی توپخانه‌ای ایران / آشنایی با موتورسیکلت ATV-500 / پایگاه‌های نظامی آمریکا در اطراف ایران /

دسن

سرلشکر سلیمانی با اشاره به خصوصیات دشمن از صدام به عنوان دژخیمی خون ریز یاد کرد و افزود: ویژگی ها؛ صفات و اخلاق حاکم بر دشمن به ما کمک می‌کند که حقیقت راه و استقامت و پایمردی را که در این مسیر داشته‌ایم بشناسیم.

وی جنگ‌هایی را که پیرامون کشورمان در سال های اخیر رخ داده را شاهد و مبین عظمت و بزرگی جنگ تحمیلی خواند و اظهار داشت: دفاع مقدس تنها جنگی بود که نماد حقیقی تمام عیار یک مذهب و شاخص های آن در اخلاق، عقیده، رفتار و سایر سطوح را تبلور بخشید.

فرمانده نیروی قدس سپاه، تصریح کرد: در دریای جنگ تحمیلی یک فکر انحرافی یافت نمی شود، در حالی که در جریانی با مبنای عقیدتی تفکرات انحرافی همواره به عنوان آسیب زننده آن جریان وجود داشته است.

وی با بیان اینکه همه چیز جنگ حقیقی بود و نشانه کاذبی در آن یافت نمی‌شد، گفت: دلیل آنکه دفاع مقدس امروز به دایره المعارفی که هر روز به شمار تشنگانش افزوده می شود تبدیل شده حقیقت راستینی است که هر از گونه کذبی مبراست.

سرلشکر سلیمانی با اشاره به دوران پس از پیروزی انقلاب اسلامی آن را به 3 دوره تقسیم و تصریح کرد: دوره اول انقلاب دور جوشش ها بود، دوره دوم دوران پیروزی ها و سومین دوره بیداری ها است که در اثر این پیروزی ها به وجود آمد.

وی دستاورد معنوی انقلاب اسلامی را ایجاد حرکتی با شعار جدید دینی توصیف کرد و افزود: انقلاب اسلامی ایران حرکتی جدید را با نام و شعاری نو به نام اسلام به وجود آورد که موجب پیروزی های بزرگ و سرنگونی و تصرف پایگاه های مهم دشمن شد.

فرمانده نیروی قدس سپاه با مقایسه وضعیت ایران قبل و بعد از استقرار جمهوری اسلامی به بی بصیرتی های برخی از اعراب در عدم درک انقلاب اسلامی اشاره کرد و اظهار داشت: اعراب، ایران زمان شاه که شریک دشمنانشان بود را تحمل می کردند اما بعد از پیروزی انقلاب اسلامی که ایران هزینه های مقابله با دشمنان آنان را بر عهده گرفت با حسادت و حساسیت برخی از آنها روبرو شده است.

وی دومین تاثیر انقلاب اسلامی را ساختاری عنوان و تصریح کرد: نفس این ساختار انقلاب ساز بود که خود منجر به شکل گیری برخی جوششها، نهضت ها و حرکت های اسلامی شد و اگر امام خمینی (ره) در سال 68 فرمودند: " ما انقلاب مان را صادر کردیم" تکیه ایشان بر جوشش های نهضتی بود که در دنیا پدید آمده بود.

سرلشکر سلیمانی صدور انقلاب اسلامی را در شکل گیری پایگاه های مبارزه با ظلم در اقصی نقاط جهان عنوان کرد و اظهار داشت: حزب الله لبنان در جنگ 33روزه با عنایت خداوند توانست مهم ترین ارتش مقابل اعراب را مغلوب کند، جنگ 22 روزه نیز برای قوای دشمن اعجاب انگیز بود.

وی بیداری هایی که در اثر این پیروزی ها به دست می آید را حاصل مرحله سوم دستاوردهای انقلاب اسلامی دانست و تصریح کرد: نتیجه این پیروزی ها و دستاوردها را در عصبانیت و واکنش دشمنان در صحنه سناریوهای تهدید و تحریم علیه کشورمان به راحتی می توان دید.

فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در پایان با اشاره به آمادگی های دفاعی و پیشرفت‌های حیرت انگیز ایران و تاثیر آن بر اردوگاه دشمنان انقلاب اسلامی، افزود: امروز رشد و ارتقای توان نظامی و دفاعی جمهوری اسلامی ایران در حوزه های مختلف از جمله عرصه های موشکی، توان دریایی سپاه و تحولاتی که در این عرصه ها در کشور رویداده برای دشمنان قابل تحمل نیست.

کد خبر 177713
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

وبگردی