همشهری آنلاین: نوزدهمین چاپ کتاب «مفاتیح‌الحیاة» تالیف آیت‌الله جوادی آملی در حالی کمتر از دوماه پس از رونمایی این کتاب از سوی نشر اسراء منتشر شد که تهرانی‌ها با خرید 40 هزار نسخه از آن در صدر استقبال کنندگان از این کتاب قرار دارند.

به گزارش مهر، تازه‌ترین اثر آیت‌‌الله جوادی آملی که با عنوان «مفاتیح‌الحیاة» در بیست و چهارمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران ارائه شد در کمتر از دو ماه پس از انتشار خود به دلیل استقبال قابل توجه مخاطبان این اثر به چاپ نوزدهم رسید.

مفاتیح الحیاة در پنج بخش به شرح رابطه انسان با خود و محیط پیرامون خود می‌پردازد که از شرح تعامل انسان با خود، آغاز و در ادامه به شرح تعامل انسان با همنوعان، همکیشان و شهروندان پیرامون خود می‌پردازد.

این کتاب در حالی به این شمارگان از انتشار خود در این بازه زمانی دست پیدا کرده است که در ایام نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران نیز یکی از پرمخاطب‌ترین آثار بود که بیش از 15 هزار نسخه از آن به فروش رسید.

90 درصد از خریداران این کتاب از میان 19 چاپ منتشر شده از آن را که توسط نمایندگی‌های مرکز نشر اسرا در سراسر کشور توزیع شده‌ است، ترجیحا تمایل به خرید حضوری این اثر نشان داده‌اند و 10 درصد از فروش این کتاب نیز به صورت غیرحضوری و اینترنتی بوده است.

همچنین استان‌های تهران و اصفهان در صدر خریداران این کتاب قرار دارند و تنها در استان تهران تاکنون 40 هزار نسخه از این کتاب به فروش رسیده است.

در روش خرید اینترنتی مخاطبان این کتاب می‌توانند با مراجعه به پایگاه اینترنتی www.esra.ir و ثبت نام در این پایگاه نسبت به خرید این کتاب اقدام کنند که در صورت انتخاب این خرید در هزینه ارسال پستی این کتاب نیز تخفیف قابل توجهی ارائه خواهد شد. همچنین در صورت اقدام به خرید پستی این اثر خریداران می‌توانند مبلغ این کتاب را در محل تحویل کتاب پرداخت کنند.

از سوی دیگر همزمان با انتشار نوزدهمین چاپ از این کتاب، بحران کاغذ سایه خود را بر سر انتشار این کتاب نیز انداخته است. به گفته مسئولان انتشارات اسراء کاغذ به کار رفته در چاپ این کتاب از نوع نخودی رنگ اعلا بوده است که با طراحی خاص و به منظور بهره‌‌مندی مناسب‌تر مخاطب از محتوای کتاب مورد استفاده قرار گرفته است، اما به دلیل موجود نبودن و نایاب شدن این کاغذ و افزایش قیمت فوق العاده آن، این کتاب در چاپ‌های بعدی با کاغذ سفید ارائه خواهد شد.

همچنین با وجود نوسانات قیمت کاغذ و افزایش قیمت آن نشر اسرا قیمت این کتاب را کماکان ثابت نگاه داشته است و سعی کرده که در فروش این کتاب کماکان تخفیف 25 درصدی در هزینه تولید را برای مخاطبان لحاظ کند.

خوانده شدن و انعکاس ارزش و غنای این کتاب در افکار عمومی، علاقه‌مندان خرید این کتاب را در ماه‌های اخیرافزایش داده است و اخیراً «مفاتیح‌الحیاة» آیت‌الله جوادی آملی به عنوان کلیدهای زندگی در مساجد و به صورت خودجوش تبلیغ می‌شود و نیز افرادی برای ثبت‌نام خرید و تهیه این کتاب به صورت گروهی اقدام می‌کنند و حتی در برخی مساجد تهران برای این کار از سوی نمازگزاران نام‌نویسی می‌شود.

مفاتیح الحیاة، سبک زندگی بشر امروز بر اساس آیات قرآن کریم و روایات شریف پیامبر اکرم (ص) و ائمه اطهار (س) است که به نظر می‌رسد نام آن از مفاتیح‌الجنان (کلیدهای بهشت) گرفته شده است.

کد خبر 175660
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار دین و اندیشه

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز